• Światowy Dzień AIDS.

    1 grudnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień AIDS.

    Uczennice klasy VIII przygotowały materiał w formie lapbooka z zakresu: „Co należy wiedzieć o HIV/AIDS” oraz wykonały czerwoną kokardkę – symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi.

  • Klasyfikacja czworokątów - lekcja z wykorzystaniem pomocy z Laboratorium Przyszłości

    Na drugiej  jednostce lekcyjnej poświęconej podsumowaniu wiadomości o czworokątach uczniowie klasy V mieli możliwość wykorzystania kolorowych modeli  wielokątów, które szkoła otrzymała w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Uczniowie spośród zbioru figur wybierali tylko czworokąty, nazywali je i podawali ich własności. Mieli też możliwość zbudowania z posiadanych  modeli poznanych czworokątów.

  • Dzień Pluszowego Misia

    25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. Tego dnia każde dziecko z oddziału przedszkolnego z grupy Motylki oraz uczniowie kl. I - III przyszli do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, oglądały bajki, słuchały opowiadania z książki A.A. Milne "Kubuś Puchatek", wykonywały prace plastyczne. Były tańce i zabawy ruchowe z misiem, zgadywanki, misiowe kodowanie, ćwiczenia oddechowe. Nie zabrakło również słodkich smakołyków, oczywiście w kształcie misia. Na zakończenie dzieci z grupy Motylki otrzymały Medal Przyjaciela Pluszowego Misia. Ten niezwykły dzień sprawił dzieciom wiele radości i dostarczył miłych wrażeń

  • Dzień Praw Dziecka

    Mam prawo żyć, mam prawo być sobą, czuć się bezpiecznie, wolną być osobą…Pod takim hasłem uczniowie klasy IV przygotowali wzruszający i pełen mądrych informacji program dotyczący praw dziecka. Inspiracją do podjętych działań był obchodzony 20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie podczas swojego wystąpienia podkreślili, że korzystając z praw nie można ograniczać praw innych - naszych kolegów, koleżanek, dorosłych. Ważne jest również, aby nie zapominać  o swoich obowiązkach. Podczas uroczystości Dyrektor Szkoły, Pan Karol Rakowski życzył dzieciom, aby dorośli zawsze przestrzegali ich praw i aby zawsze czuli się bezpiecznie w Polsce i na całym świecie.

  • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

    16 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w strojach koloru zielonego, ponieważ symbolizuje on tolerancję. Uczniowie przygotowali hasła i rymowanki, popularyzujące zasady życzliwości, przyjaźni i tolerancji, a następnie umieścili je na korytarzu szkolnym. W ramach akcji, zostały przeprowadzone przez psychologa szkolnego warsztaty, podczas których uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie ,,Co to znaczy być tolerancyjnym?‘’. Był to czas pełen życzliwości i dobroci.

  • Prawa Człowieka

    Uczniowie klasy VIII na lekcjach wiedzy o społeczeństwie zrealizowali zadania projektu edukacyjnego „Prawa człowieka”. Poszerzyli wiedzę dotyczącą praw człowieka.

  • Jesień w oczach dziecka

    Jesień w oczach dziecka" - pod takim hasłem odbył się w październiku konkurs plastyczny, który był adresowany do uczniów klas 0-III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, dostrzeganie charakterystycznych cech dla jesieni jako pory roku, rozbudzanie wyobraźni i kreatywnego myślenia oraz rozwijanie twórczej aktywności plastycznej. Autorzy prac zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy

  • DOGOTERAPIA

    8 listopada z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków oraz uczniów klas I – III. A wszystko to, za sprawą bardzo nietypowego gościa jakim była siedmioletnia suczka – Loka. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, a jego wpływ na ludzkie zdrowie jest nieoceniony. Specjalnie wyszkolone psy są bardzo posłuszne i wyjątkowo przyjazne. Wzbudzają empatię zarówno wśród małych jak i dorosłych uczestników. Stają się ich przyjaciółmi i powiernikami wielu tajemnic. Dzieci w ramach dogoterapii otwierają się, nawiązują głęboką więź ze zwierzęciem. Specjalnie szkolone psy łagodzą stres, ułatwiają interakcje z osobami dorosłymi i rówieśnikami. Sprawiają, że zapominamy o swych problemach, a często i cierpieniu. Dzieci czując pozytywne nastawienie psów do siebie chętniej pracują, odnoszą większe sukcesy, wzrasta ich poczucie bezpieczeństwa. Poza wieloma czynnościami, które wykonywał pies, uczniowie klas I – III mieli możliwość poznania wielu ras psów biorących udział w dogoterapii. Poznali też sposoby obchodzenia się z psem, jego potrzeby oraz sytuacje jak należy zachować się w przypadku zagrożenia. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i dały dużo satysfakcji. Z pewnością nie jedno dziecko po powrocie do domu będzie prosić rodziców o takiego właśnie przyjaciela

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi,

    czasowo zajmujących dane terytorium".

    Józef Piłsudski

    Wobec aktualnych wydarzeń za naszą granicą uważamy, że Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby dzieci od najmłodszych lat wiedziały skąd pochodzą i jak wyglądała historia naszej Ojczyzny. Dlatego też dzisiaj, aby uczcić dzień 11 listopada uczniowie klas IV – VIII przygotowali inscenizację słowno-muzyczną. O symbolicznej godzinie 11:11 nasza szkoła włączyła się do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. #SzkołaDoHymnu

  • Młodzi elektrotechnicy

    Uczniowie podczas lekcji fizyki korzystali ze sprzętu z #laboratoriaprzyszłości . Dowiedzieli się czym jest prąd elektryczny oraz samodzielnie tworzyli obwody elektryczne w których płynie prąd.

     

  • WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

    W dniach 4-5 listopada uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta dofinansowanej w ramach programu "Poznaj Polskę". Dzięki pięknej pogodzie uczniowie zwiedzili z licencjonowanym przewodnikiem Stare Miasto w Gdańsku oraz spędzili piękne popołudnie i wieczór na molo w Sopocie. Dodatkowych atrakcji zapewniła też wizyta w Oceanarium w Gdyni oraz zwiedzanie największego murowanego zamku na świecie- Zamku Krzyżackiego w Malborku.

  • POZNAJ POLSKĘ

    3 listopada 2022 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”. Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po warszawskiej Starówce. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie pod Kolumną Zygmunta, odwiedziliśmy Pomnik Warszawskiej Syrenki i Pomnik Małego Powstańca. Następnie z dużym zainteresowaniem przekroczyliśmy wrota Zamku Królewskiego, gdzie przy ciekawych opowieściach przewodnika mogliśmy podziwiać piękno królewskich komnat, zgłębiać wiedzę związaną z historią naszego państwa. Kolejną, cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów atrakcją, była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tu uczniowie osobiście mogli poznać osiągnięcia współczesnej nauki i techniki. Zainspirowane ogromem różnych dokonań, mogli dać upust swojej wyobraźni poprzez samodzielne działania, obserwacje i doświadczenia. 

    Wróciliśmy zmęczeni ale pełni niezapomnianych wrażeń i gotowi na kolejne wyzwania.

  • Mobilne Laboratorium Przyszłości

    W dniu 7 listopada 2022 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Mobilnego Laboratorium Przyszlości. Jest to projekt prowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie. W ramach tych zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z budową i wykorzystaniem drukarki 3D oraz zobaczyć w praktyce jak powstaje wizualizacja obrazu

  • Europa i ja

    W minionym tygodniu uczniowie klasy III wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Europa i ja", realizując swoje pierwsze zadanie. Państwo, które jest obiektem naszych działań to Francja. Wyszukaliśmy jej na mapie Europy, poznaliśmy symbole narodowe i odsłuchaliśmy hymnu tego kraju, dokumentując to wszystko przy użyciu aparatu fotograficznego SONY DSC - RX 100M3 - otrzymanego w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości Na zakończenie zajęć uczniowie własnoręcznie wykonali flagi tego państwa. 

  • TYDZIEŃ EMPATII

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie biorą udział w projekcie Emp@tyczna klasa. W ramach październikowej misji w naszej szkole w dniach 24-28.10.2022 r. został zorganizowany Tydzień Empatii. Oglądanie filmów o empatii, odgrywanie scenek, wykonanie plakatów, map myśli, kolorowanie żyrafek, to tylko nieliczne zadania zrealizowane przez naszych uczniów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się skrzynka ,,z dobrym słowem’’, do której uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli wrzucić karteczkę z miłym słowem zaadresowaną do kolegi, koleżanki, nauczyciela. Uczniowie znakomicie zdają sobie sprawę czym jest empatia. Dali temu wyraz przypinając do ,,Drzewa Empatii’’ karteczki z wyrażeniami, które kojarzyły im się z tym słowem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadanie…

  • Europejski Tydzień Kodowania

    W dniach 17-21 października nasza szkoła brała czynny udział w #CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności w zakresie kodowania, a także logiczne i analityczne myślenie.

  • Światłocień w sztuce

    Na zajęciach plastyki w klasie VI przeprowadzono doświadczenie z wykorzystaniem lampy. Na ławce ustawiono martwą naturę w postaci jednobarwnego wazonu. Następnie za pomocą lampy zaprezentowano jak zmienia się wygląd naczynia w zależnościom od umiejscowienia źródła światła. Na zakończenie postawiono lampę z boku wazonu w taki sposób, by po drugiej stronie naczynia był wyraźny cień.                                                                  Uczniowie  ćwiczenie plastyczne rysując obserwowany obiekt z zastosowaniem światłocienia, posługując się techniką rysowania węglem i rozcierania, aby uzyskać modelunek światłocieniowy.

    #LaboratoriumPrzyszłości

     

     

  • Pasowanie na ucznia I klasy

    17 października 2022r. społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie przyjęła do  grona  uczniów pierwszoklasistów.Najmłodsi uczniowie w obecności Pana Dyrektora, wychowawców i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor złożył pierwszakom najlepsze życzenia, wiary w siebie oraz wyraził nadzieję, że z takim zapałem uczniowie będą zgłębiać wiedzę do klasy ósmej, a w szkolnych  progach uda im się nawiązać przyjaźnie na całe lata.Aby umilić ten ważny dla pierwszoklasistów dzień Rada Oddziałowa ufundowała wspaniałe  upominki dla dzieci. Zwieńczeniem uroczystości były wspólne, pamiątkowe zdjęcia i fantastyczny słodki poczęstunek w klasie. Atmosfera była wspaniała.

  • DZIEŃ PATRONA

    "Patronie nasz, my Twoim śladem"

    Dnia 18 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie uroczyście obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły. Uczniowie z klas starszych przygotowali akademię upamiętniającą życie i działalność św. Jana Pawła II. Odbyły się również lekcje wychowawcze, poświęcone działalności Jana Pawła II oraz wskazano na wartości głoszone przez patrona szkoły.

    Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci.

  • Razem działamy, czysto oddychamy

    Nasza szkoła przystąpiła do programu: "Razem działamy, czysto oddychamy".Priorytetowym działaniem konkursowym było - zazielenienie terenu szkoły.Po przeprowadzeniu zajęć z uczniami klas I-III i IV-VIII zgodnie ze scenariuszami, które otrzymaliśmy w ramach konkursu: "Razem działamy, czysto oddychamy", w wyniku burzy mózgów, zdecydowaliśmy, że będziemy mieć przy szkole własny owocowy sad. Inicjatywę wsparł dyrektor szkoły i rodzic ucznia klasy VII, który  zorganizował sadzonki drzew. 12 października (począwszy od oddziału 0 przez klasy I-VIII) uczniowie sadzili wybrane przez siebie drzewka owocowe (jabłonie, grusze i śliwy), pod czujnym okiem opiekunów. Działanie to sprawiło dzieciom wiele frajdy, ponieważ nie tylko wypoczywali na świeżym powietrzu, ale również zgłębiali wiedzę na temat budowy drzew, ich systemu korzeniowego, a w przyszłości budowy kwiatów, owoców, nasion oraz walorów zdrowotnych i smakowych owoców, których będą mogli w przyszłości skosztować - dlatego też sadzone odmiany były późniejsze, żeby owoce były w pełni dojrzałe, gdy uczniowie wrócą we wrześniu do szkoły. Ta inicjatywa zaangażowała całą społeczność szkolną, wychowawców, pracowników niepedagogicznych i rodziców i będzie miała wpływ na poprawę jakości powietrza w najbliższej okolicy.      Pozostałe działania, jakie podjęliśmy przystępując do konkursu to:1."Ruch to zdrowie" - uczniowie promowali aktywną drogę do szkoły z wykorzystaniem rolek.2."Zdrowy oddech"- Dyrektor Szkoły przeprowadził warsztaty na temat prawidłowego oddychania,3."Pusta klasa"- przeprowadzone zostały zajęcia lekcyjne na świeżym powietrzu zamiast w klasie.4."Pełny parking rowerowy" - uczniowie promowali dojazd do szkoły rowerem.5. "Inicjatywa własna" - stworzenie, z inicjatywy Pani Katarzyny Lewandowskiej, na korytarzu szkolnym kącika zieleni.6. Autorska lekcja: "Czyste powietrze w naszym otoczeniu".7.Organizacja egzaminu na kartę rowerową dla uczniów, którzy jeszcze nie posiadają tego dokumentu.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie
    Łaszewo 36
    09-135 Siemiątkowo
  • 23 679 60 98

Galeria zdjęć