W dniu 25 pażdziernika 2017 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy III-VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie. Opiekunami byli: Pani Katarzyna Kozłowska, Pani Agnieszka Ostrowska, Pan Karol Rakowski, Pani Beata Jędrzejewska oraz Pani Danuta Sumińska. Kierownikiem wycieczki była Pani Marta Słocka.
Cele wycieczki:
Dnia 25 października o godz. 7:45 odbyła się zbiórka na szkolnym parkingu. Od godz. 8.00 do ok. 9.30 jechaliśmy do Płońska, gdzie zjedliśmy śniadanie, natomiast do Warszawy dotarliśmy ok. godziny 12.00 gdzie rozpoczęliśmy zwiedzanie od Pałacu Wilanowskiego. Po około dwóch godzinach udaliśmy się do Świątyni Opatrzności, gdzie spędziliśmy około godziny. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad do restauracji Mc Donald. Po obiedzie pojechaliśmy do Hangaru, gdzie wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności i możliwości fizyczne, nawet opiekunowie J . Zmęczeni wróciliśmy do szkoły, gdzie ok., 21.00 rodzice odebrali swoje pociechy.
Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślę, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.
Marta Słocka
20 października 2017 r. o godz. 10.30 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania. Już od samego rana większości z nas udzielał się pogodny nastrój i pewne podekscytowanie. Najbardziej poruszeni byli oczywiście sami zainteresowani, czyli przedszkolaki z grupy 3 – 6 latków, uczniowie klasy I oraz ich rodzice. Uroczystość pasowania na ucznia jest naszą wieloletnią tradycją.
Jako pierwsi swój dorobek kulturalny zaprezentowali nasi mali przedszkolacy, którzy pod kierunkiem p. Angeliki Strzelczyk i p. Doroty Lipka wykazali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, muzycznymi i tanecznymi. W trakcie uroczystości przedszkolacy zobowiązali się, że nie będą płakać i szlochać i, że będą swoje panie bardzo kochać. Mamy nadzieję, że dotrzymają swojej obietnicy. Po uroczystości pasowania przedszkolacy otrzymali z rąk swoich pań, pana dyrektora i rodziców miłe upominki. Sądzimy, że ich rodzice byli z nich bardzo dumni.
Jako drudzy wystąpili pierwszoklasiści pod kierunkiem p. Barbary Komorowskiej. Tu również było na co popatrzeć. Ich pewność siebie i odwaga od razu rzucała się w oczy. Podobnie jak ich młodsi koledzy i koleżanki deklamowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym wyrazili chęć bycia dobrym i uczciwym, godnego reprezentowania swojej klasy i szkoły, uczyć się tak, by sprawiać tym radość sobie i innym. Po złożeniu ślubowania uczniowie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez pana dyrektora Karola Rakowskiego, od tej pory stali się oni prawowitymi uczniami tej szkoły ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami. Każdy uczeń klasy I otrzymał w prezencie wielkiego „rożka” wypełnionego słodyczami, które to ufundowali im rodzice.
Po uroczystości ślubowania uczestnicy spotkali się na uroczystej herbatce i smacznym domowym ciasteczku.
Wszystkim dzieciom z oddziału przedszkolnego i uczniom klasy I składamy życzenia wielu radosnych przeżyć w szkole, serdecznych przyjaciół, dużo radości i życzliwości.
Ten dzisiejszy dzień był dla samych zainteresowanych pełen wrażeń i wzruszeń i na zawsze pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.
16 października 2017 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy ŚWIĘTO PATRONA.
Uczniowie klas IV- VII pod kierunkiem pani Bogumiły Kaźmierczak przygotowali program artystyczny dotyczący życia i działalności Jana Pawła II.
Ważnym elementem programu artystycznego była prezentacja multimedialna dotycząca patrona szkoły. „ Święty Janie Pawle II, prowadź nas”….
Jak co roku, 13 października, w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię z wieloma atrakcjami. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali humorystyczne scenki dotyczące uczniów i pracowników oświaty . Aby uczcić to święto uczniowie wręczali nauczycielom kwiaty i składali życzenia. Po części artystycznej dyrektor szkoły Karol Rakowski wręczył nagrody dla naszych pedagogów
Serdecznie gratulujemy, a wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego:-) SU
Dnia 29 września 2017r. zostały po raz kolejny zorganizowane i przeprowadzone demokratyczne wybory do władz Samorządu Uczniowskiego pod patronatem akcji „Samorządy Mają Głos”. Koordynatorem jest p. Marta Słocka
Było to ważne doświadczenie dla wszystkich uczniów i uczennic, w praktyce uczącym jak działają mechanizmy demokratyczne. Na dwa dni przed odbyła się debata przedwyborcza, na której kandydaci mogli przedstawić swoje programy wyborcze. Po prezentacji na dzień przed wyborami odbyła się cisza przedwyborcza, następnie w piątek pod okiem komisji głosowaliśmy na poszczególnych kandydatów. Wyniki głosowania przedstawiły się następująco:
Przewodnicząca-Oliwia Ogrodniczak 44 głosy,
Z-ca Oliwia Sobiecka 36 głosów,
Skarbnik Alan Ogrodniczak 27 głosów,
Sekretarz Zuzanna Skonieczna 27 głosów
Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy ! Cała relacji z wyborów została opublikowana na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września – jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych. Z tej okazji nauczycielki języka angielskiego- Marta Słocka i języka niemieckiego Izabela Chabowska-Rakowska zorganizowały uroczystą akademię, na której przedstawiono scenki sytuacyjne zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. Nie zabrakło także piosenek śpiewanych w obcych językach. Uczniowie zmagali się także z łamaczami językowymi, ale na szczęście języki pozostały na swoich miejscach. Po akademii zostały ogłoszone wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych
I miejsce Oliwia Kwasiborska kl. IV
II miejsce Julia Kopczyńska kl. VII
III miejsce Klaudia Sznajderowicz kl. VII
Wyróżnienie Nikola Bonisławska kl. IV
Po ogłoszeniu wyników cała społeczność szkolna mogła posmakować dań pochodzących z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Polski.
Kochani uczniowie, rodzice to dzięki Waszemu zaangażowaniu i kreatywności ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych! Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!
Wszystkim bardzo przypadł do gustu Dzień Języków Obcych, z pewnością za rok go powtórzymy!
DO WIDZENIA, AU REVOIR, AUF WIEDERSEHEN, ADIOS, CIAO, DA PABACZENNIA, до свидания
4 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli uroczyście nowy rok szkolny. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem p. Marty Słockiej. Rodzicom została pokazana prezentacja, przygotowana w ramach projektu "MAŁE OJCZYZNY UCZĄ ŻYĆ W OJCZYZNACH WIELKICH", przez uczniów klasy siódmej pod kierunkiem p. Bogumiły Kaźmierczak. Pan Dyrektor szczególnie powitał uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września. O godz. 9.00 w Kościele Parafialnym w Gradzanowie odprawiona zostanie Msza Św. a następnie o godz. 10.00 na sali gimnastycznej w szkole uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny.
Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wszyscy uczniowie otrzymają podręczniki szkolne (wskazane byłoby zabranie plecaków).
18 czerwca uczniowie klas O-III reprezentowali naszą szkołę podczas Dni Siemiątkowa.
Najpierw zaprezentowała się uczennica z zerówki Maja Żmijewska, która zaśpiewała piosenkę pt. „Maszerują dzieci” . Następnie Maja Jaworska (klasa II) , w adekwatnym do treści wiersza stroju, wspaniale zaprezentowała utwór:”Słoń Czepialski”.
Kolejnym punktem był występ tercetu dziewczęcego w składzie: Julia Cieślińska, Maja Jaworska, Oliwia Strzelczyk, który zaprezentował piosenkę o zbliżającym się już, wielkimi krokami, lecie.
Na zakończenie zaśpiewał Maciej Muchyński, wspierany przez grupę taneczną uczennic z klasy III.
Gratulujemy sukcesu i udanego występu wszystkim naszym uczniom. Ogólne wrażenie było bardzo pozytywne.
Dzieci pokazały, iż potrafią wydobyć z siebie swoje zdolności i pokazać to przed dużą publicznością. Większość z nich, miała możliwość wystąpienia na prawdziwej scenie po raz pierwszy, co było dla nich niezapomnianym przeżyciem (myślę, że dla większości widzów też).
Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Bogumiły Kaźmierczak realizowali projekt edukacyjny z historii i społeczeństwa na temat edukacji regionalnej.
Cele projektu:
31 maja 2017 r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie świętowano.
Odbywały się zawody sportowe w wielu konkurencjach, a także w przeciąganiu liny ( uczniowie – rodzice – nauczyciele).
Zaproszono „Wesołe miasteczko”, w którym dzieci bawiły się razem z rodzicami i nauczycielami. Było bardzo wesoło.
Dnia 26.05.2017r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem pani Marty Słockiej, oraz wychowawców młodszych klas przygotowali zarówno humorystyczne jak i wzruszające przedstawienia, oraz wiele ciekawych wierszy i piosenek dla swoich kochanych mam.
VIII edycja konkursu multimedialnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
18 maja 2017r. wyłoniono zwycięzców konkursu multimedialnego skierowanego do uczniów szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.
Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom postaci Świętego Jana Pawła II i Jego nauczania. Uczestnicy finału w dniu urodzin papieża prezentowali swoje prace.
W tym roku, pod hasłem „Święty Jan Paweł II - Ojciec wszystkich narodów” . Honorowy patronat nad konkursem objął Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera, Mazowiecki Kurator Oświaty, Instytut Papieża Jana Pawła II
w Warszawie, Urząd Gminy Siemiątkowo, Parafia św. Katarzyny w Gradzanowie.
Dyrektor Szkoły, pomysłodawca i organizator konkursu, witając gości i zgromadzonych powiedział:
„Jan Paweł II to człowiek, który pięknie żył i godnie umierał. To przesłanie wielkiego autorytetu chcielibyśmy szerzyć wśród uczniów innych szkół Mazowsza. Ten konkurs pomoże Wam w ukształtowaniu świata własnych wartości, które będą prospołeczne, dobre”.
Jury w składzie: Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie pani Joanna Jucewicz- Morawska , Ksiądz Dziekan parafii Gradzanowo Roman Tomaszewski, Kierownik Publicznej Biblioteki Gminnej pani Irena Stępkowska , Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaszewie pan Karol Rakowski wyłoniło zwycięzców:
I miejsce Alicja Ludwicka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Gozdowie.
II miejsce Julia Krzewina ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Potockiego
w Sękocinie .
III miejsce ex aequo Anna Siwińska ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Siemiątkowie.
Klaudia Wołosz ze Szkoły Podstawowej w Przystani.
W tym roku zaproszeni goście, finaliści konkursu z opiekunami oraz cała społeczność szkolna obejrzała bogaty program artystyczny „Święty Jan
Paweł II - Ojcem narodów” przygotowany przez szkolne koło teatralne „Zaczarowane Kremówki” pod kierunkiem pani Bogumiły Kaźmierczak.
Konkurs wsparły finansowo (obdarowując finalistów ciekawymi nagrodami) instytucje:
- Instytut Jana Pawła II w Warszawie,
- Starostwo Powiatowe w Żurominie,
- Gmina Siemiątkowo.
Gratulujemy laureatom, bardzo dziękujemy za obecność , do zobaczenia za rok!
Dnia 16 maja 2017r. w Siemiątkowie uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym.
Po ciężkich zmaganiach sportowcy uklasowali się na III miejscu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Światowy Dzień Ziemi 2017 , którego hasło brzmiało : „W kierunku natury”. uczciliśmy w naszej szkole 24.04.2017r. programem artystycznym przygotowanym przez klasę II i VI pod kierunkiem nauczyciela przyrody.Już od początku kwietnia , w ramach działań związanych z promocją zdrowia w klasach 0-III,w klasowych kącikach przyrodniczych prowadzono hodowlę rzeżuchy, szczypiorku, ziół (bazylii ). Rośliny, które wyrosły dostępne były na szkolnym korytarzu i dzieci mogły wzbogacać przynoszone do szkoły kanapki w nowalijki. Panie kucharki starałysię dodawać ekologiczne dodatki do sałatek i surówek obiadowych serwowanych przez kuchnię szkolną. Dodatkowo, raz w miesiącu, każda klasa promowała walory zdrowotne wylosowanego warzywa i owocu, które były ujmowane w jadłospisie.Bardzo im za to dziękujemy, bo dzięki nim możemy kosztować warzywa i owoce w różnych zestawieniach.
Ponadto na korytarzu i świetlicy znajdują się kolorowe piramidy zdrowego żywienia wykonane przez uczniów. Dzieci przynoszą kanapki na II śniadanie. Zauważyliśmy, iż dużo więcej uczniów pije wody mineralne zamiast napojów gazowanych.
W ramach zajęć uczennice klasy VI przygotowały materiały edukacyjne dotyczące wpływu hałasu na zdrowie człowieka, które zostały rozwieszone na korytarzu.
Został utworzony „ kącik ciszy” dla uczniów, którzy nie lubią „głośnych przerw” - mają możliwość przebywania w miejscu o mniejszym natężeniu hałasu.
Pani Barbara Komorowska przeprowadziła wśród uczniów konkurs czytania tekstu przyrodniczego ze zrozumieniem, którego celem było propagowanie pięknego czytania oraz pogłębianie wiedzy o wybranych zwierzętach. Drugoklasiści zmierzyli się z tekstem o królikach. Dzieci wybierały spośród kilku odpowiedzi jedną właściwą, samodzielnie formułowały zdania oraz wyszukiwały fragmenty tekstu będące wyjaśnieniem. Finaliści klas drugich i trzecich rozwiązywali test sprawdzający umiejętność twórczego i krytycznego czytania ze zrozumieniem tekstu informacyjnego o sowach.
22 kwietnia uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie „ Ekologiczne Smerfy” podkreślające znaczenie bioróżnorodności i propagujące ekologiczne zachowania.
Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnymdobremi trzeba o nią dbać.
Zaprezentowały piosenki, plakaty oraz wzięły (razem z rodzicami) udział w konkursie czytelniczym:
„Świat zwierząt w naszych lekturach” .
Po występach przewodnicząca konkursu pani Bogumiła Kaźmierczak podkreśliła , iż słuchając utworów czytanych przez duety: dziecko-rodzic chciałoby się pójść na jagody, zaprzyjaźnić z psem Lampo….
Ostatnim elementem przedstawienia był taniec kaczuszek, do którego zachęciły wszystkich uczennice klasy II.
Trzeba przyznać, że powtórka z ekologii wypadła świetnie, było też dużo nowinek i ciekawostek. Mam nadzieję, że poranek przyczyni się do wyrobienia nawyków dbania o najbliższe środowisko a oferta edukacyjno –ekologiczna zachęci rodziców do liczniejszego udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły wręczył nagrody i dokonał podsumowania zbiórki makulatury, która de fakto odbyła się w naszej szkole czterokrotnie. Na uwagę zasługuje fakt powszechności zbiórki w naszej szkole.
Dzieci potrafią wpłynąć na zaangażowanie osób dorosłych w akcję.
Wszyscy pracownicy szkoły dali przykład wzorowej postawy szacunku dla przyrody.
Działania naszych uczniów wspierał ksiądz i leśniczy.Instruktorka aerobiku promowała naszą akcję w Domach Kultury w Siemiątkowie i w Raciążu.
Klasa III –wykonała plakat i wystosowała pisemny apel dotyczący zbiórki surowca, w którym wskazywała m.in. na korzyści z wtórnego wykorzystania papieru.
KlasaVI - przygotowała ulotki i rymowanki, które były rozprowadzone w gminie przez instruktorkę aerobiku i księdza dziekana w parafii- odzew bardzo duży.
Ponadto z inicjatywy najstarszej klasy w szkole odbyła się zbiórka makulatury z okazji Dnia Wiosny. Tym razem zaangażowali się najbardziej rodzice najmłodszych uczniów naszej szkoły - szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Marleny Śniegockiej.
Zbieramy makulaturę od 19 lat. Uczniowie cały czas wykazują się pomysłowością i zachęcają otoczenie do udziału w tej akcji-zawsze z dobrym skutkiem. Wpływają również, po uzgodnieniu z wychowawcami, na sposób rozdysponowania środków zebranych ze sprzedażyodpadu.
W bieżącym roku szkolnym klasy otrzymały m.in. bony, przeznaczone na zakup przedmiotów służących rozwojowi i edukacji.Bon o wartości najwyższej-120,00zł Dyrektor Szkoły wręczył gospodarzowi klasy VI. Kolejne bony otrzymały 3-5 latki i klasa III. Wyróżniona nagrodą rzeczową została również uczennica O. Dla uczniów całej szkoły zostały również zakupione scrabble, które wykorzystamy na zajęciach oraz nagrody rzeczowe za udział w konkursie z okazji Dnia Ziemi.
Serdecznie dziękujemy klasom za pomysłowość przy zbiórce surowców, wytrwałość i postawę szacunku dla przyrody.
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę pana leśnika, księdza dziekana, wszystkich rodziców i uczniów za każdy kilogram makulatury, za świetną organizację i atmosferę przy zbiórkach, za tak wspaniałe zaangażowanie się w konkurs.
Składamy też serdeczne podziękowania Panu Radosławowi Ogrodniczakowi za pomoc przy załadunku i rozładunku makulatury.
4 kwietnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego
„Opowiem Ci bajkę prozą i wierszem”, który odbył się w Przedszkolu Samorządowym w Siemiątkowie.
W kategorii 6- latków I miejsce zajął Damian Garczewski prezentując wiersz Jana Brzechwy - „Kwoka”,
a III miejsce Michał Szumski z wierszem „Kaczka dziwaczka” – J. Brzechwy.
W kategorii 3-5- latki zaprezentowali się:
Jakub Dejnecki – „Żuk i biedronka” – J. Brzechwa
Bartosz Śniegocki – „Żaba” – J. Brzechwa
Natalia Jankowska – „Pomidor” – J. Brzechwa
Justyna Potyrała – „Tańcowała igła z nitką” – J. Brzechwa
Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
8 marca 2017 r. cała społeczność szkolna pamiętała o paniach. Z tej okazji odbyła się akademia, na której przedstawiono program kabaretowy „Ruszaj się chłopie”, przygotowany przez szkolne koło teatralne „Zaczarowane Kremówki”.
Bawiliśmy się doskonale!
Regulamin Konkursu na prezentację multimedialną pt.
„ Święty Jan Paweł II- Ojciec wszystkich narodów ”
1. Organizatorzy:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie
Łaszewo 36
09-135 Siemiątkowo
2. O patronat nad konkursem poproszono:
- Mazowieckiego Kuratora Oświaty,
- Księdza Biskupa Diecezji Płockiej Piotra Liberę,
- Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie,
- Wójta Gminy Siemiątkowo,
- Księdza Kanonika Parafii Św. Katarzyny w Gradzanowie.
3. Cele:
- Rozwijanie postaw religijnych, społecznych, kulturowych młodego pokolenia poprzez upowszechnienie wiedzy o jednym z największych Polaków w naszej historii - Papieżu Janie Pawle II
- Autorefleksja nad wartościami, które są w naszym życiu najważniejsze,
- Zachęcanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym,
- Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną,
- Kształtowanie umiejętności selekcji informacji,
- Wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji,
- Doskonalenie umiejętności dzielenia się wiedzą, autoprezentacja.
4. Uczestnictwo:
Prawo udziału w konkursie mają uczniowie klas IV – VI szkół
podstawowych z województwa mazowieckiego, każda szkoła może wytypować tylko jedną pracę i przesłać na adres naszej placówki.
5. Sposób przeprowadzenia konkursu:
- Do 14 kwietnia 2017 r. należy przesłać Kartę Zgłoszeniową stanowiącą Załącznik Nr 1 do Regulaminu Konkursu na adres:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie
Łaszewo 36
09-135 Siemiątkowo
- Uczniowie szkół podstawowych przygotowują prezentację multimedialną o Janie Pawle II w programie (Pakiet Microsoft Office)
- Praca musi być wykonana przez jednego ucznia
- Prezentacja powinna zawierać od 15 do 20 slajdów
- W prezentacji powinny być zawarte informacje o wykorzystywanych materiałach źródłowych
- W prezentacji należy umieścić nazwę szkoły, klasę, imię i nazwisko ucznia wykonującego pracę oraz imię i nazwisko opiekuna
- Pracę należy zapisać w formie prezentacji przenośnej
- Prace należy dostarczyć na płycie CD osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną bądź w formie elektronicznej do Szkoły Podstawowej w Łaszewie do dnia 14 kwietnia 2017 r. na adres:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie
Łaszewo 36
09-135 Siemiątkowo
e-mail: splaszewo@poczta.onet.pl
z dopiskiem „Święty Jan Paweł II- Ojciec wszystkich narodów ”
- Na przesyłce lub w e-mailu musi być umieszczony adres i nr telefonu szkoły biorącej udział w konkursie
- Prace zgłoszone na konkurs pozostają do dyspozycji organizatora.
I etap
Do dnia 25 kwietnia 2017 r. zostanie wyłonionych przez niezależną Komisję Konkursową 5 prezentacji finałowych. Autorzy najlepszych prac zostaną poinformowani i zaproszeni wraz z opiekunami na II etap konkursu do dnia 28 kwietnia 2017 r.
II etap
II etap konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej w Łaszewie 18 maja 2017 r. o godzinie 900..Autorzy wyłonionych prac zaprezentują je osobiście na forum przybyłych gości. Niezależna Komisja Konkursowa wyłoni laureatów I, II i III miejsca.
6. Kryteria oceniania:
I ETAP
- Zgodność treści prezentacji z hasłem przewodnim konkursu.
- Poprawność merytoryczna zamieszczonych w prezentacji informacji.
- Przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji.
- Adekwatność zastosowanych narzędzi i efektów do przedstawianych treści.
- Innowacyjność i kreatywność w podejściu do tematu.
- Ogólne wrażenie estetyczne.
II ETAP
- Dobre przygotowanie się do wystąpienia,
- Odpowiednia postawa podczas prezentacji,
- Odpowiedni sposób mówienia,
- Logiczność wypowiedzi,
- Jakość przekazywanych informacji.
7. Nagrody:
Laureaci I – III miejsca otrzymują nagrody rzeczowe (tablet, sprzęt sportowy i elektroniczny) .
Pozostali finaliści otrzymają drobne upominki. Organizator przewiduje również wyróżnienia a także dyplomy i nagrody dla opiekunów.
8. Informacji dotyczących konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 23 67 96 098
9. Postanowienia końcowe:
Nagrodzeni uczestnicy wraz z opiekunami przyjeżdżają na koszt własny. Organizatorzy zapewniają poczęstunek.
Organizatorzy:
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie Karol Jarosław Rakowski,
Ksiądz Kanonik Roman Tomaszewski,
Parafia Św. Katarzyny w Gradzanowie
Łaszewo, 14 luty 2017 r.
Załącznik Nr 1
WOJEWÓDZKI KONKURS MULTIMEDIALNY
„ Święty Jan Paweł II- Ojciec wszystkich narodów ”
KARTA ZGŁOSZENIOWA UCZESTNIKA KONKURSU
Dane osobowe Uczestnika Konkursu:
Imię i nazwisko: ................................................................................
Numer telefonu
kontaktowego: ...................................................................................
Nazwa, adres oraz nr tel. szkoły : ............................................................................................................
............................................................................................................
Adres e-mail szkoły: ..........................................................................
Imię i nazwisko opiekuna: .................................................................
Tel. opiekuna: ……………………………………………………….
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Konkursu i akceptuję jego treść.
............................................................................
data, miejsce, podpis Uczestnika
Oświadczam, że zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ) wyrażam zgodę na przetwarzanie, wymienionych w Karcie Zgłoszeniowej Uczestnika Konkursu, moich danych osobowych przez organizatora konkursu.
..............................................................
data, miejsce, podpis Uczestnika
………………………………………………….
Podpis rodzica/ Opiekuna prawnego
Regulamin rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
PROWADZONEGO PRZEZ GMINĘ SIEMIĄTKOWO NA ROK SZKOLNY 2017/2018
ZASADY REKRUTACJI
Podstawa prawna:
• Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r., Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)
•Ustawa z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2016 poz. 35)
• Statutu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
1. Zasady rekrutacji mają zastosowanie do Oddziału Przedszkolnego w szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie do którego przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe na obszarze Gminy Siemiątkowo.
2. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola przeprowadza się co roku na kolejny rok szkolny na wolne miejsca w tej placówce.
3. Zasady rekrutacji na obszarze Gminy Siemiątkowo oraz formularze dokumentów z nimi związanych są udostępnione w sekretariacie szkoły.
4. W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola biorą udział dzieci 3-4-5-6 letnie urodzone w latach 2011-2014.
5. Ilekroć w dalszej części zasad jest mowa o:
• organie prowadzącym – rozumie się przez to Gminę Siemiątkowo
• przedszkolu – rozumie się przez to przedszkole publiczne prowadzone przez Gminę Siemiątkowo,
• dyrektorze – rozumie się przez to dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
• rodzicu – rozumie się przez to rodziców lub opiekunów prawnych,
• podstawie programowej – rozumie się przez to bezpłatną, pięciogodzinną podstawę programową realizowaną w przedszkolu od godz. 8:00 do godz. 13:00. 6.
W ramach postępowania rekrutacyjnego Dyrektor:
a) powołuje komisję rekrutacyjną w skład której wchodzą:
- Dyrektor SP jako przewodniczący - przedstawiciel Rady Pedagogicznej SP
-przedstawiciel Rady Rodziców SP
c) rozpatruje odwołania od rozstrzygnięć komisji rekrutacyjnej,
d) informuje Wójta Gminy Siemiątkowo o nieprzyjęciu do przedszkola dzieci zamieszkałych na obszarze Gminy Siemiątkowo .
KONTYNUACJA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ DZIECI W KOLEJNYCH LATACH SZKOLNYCH
1. Rodzice dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola składają deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018 w przedszkolu, w terminie do 17.03.2017 roku
2. Dzieci, których rodzice złożyli deklaracje w terminie określonym w regulaminie rekrutacji do przedszkola mają zagwarantowane miejsce w przedszkolu , do którego uczęszczają.
PROCEDURA REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
1. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica dziecka złożony w przedszkolu.
2. W przypadku większej liczby dzieci zamieszkałych na obszarze Gminy Siemiątkowo, niż liczba wolnych miejsc, zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne.
3. Rekrutację do przedszkola prowadzi się zgodnie z harmonogramem :
• od 1 marca do 17marca - wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia do oddziału przedszkolnego;
• do 31 marca - rozpatrywanie złożonych kart przez Komisję Kwalifikacyjną;
• 31 marca do godziny 14.00 - wywieszenie na tablicy informacyjnej oddziału przedszkolnego imiennej listy dzieci przyjętych do przedszkola
• do 12 kwietnia - składanie odwołania do dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie.
4. Postępowanie rekrutacyjne może być prowadzone etapami i zakończone przyjęciem dzieci:
I etap postępowania – wg kryteriów określonych w ustawie o systemie oświaty,
II etap postępowania – wg kryteriów określonych przez organ prowadzący,
5. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, przeprowadza się kolejne etapy postępowania rekrutacyjnego.
6. Postępowanie uzupełniające powinno zakończyć się do końca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne. Do postępowania uzupełniającego przepisy o rekrutacji stosuje się odpowiednio.
7. Jeżeli po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, tj. w dniu 1 września 2017 roku przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na miejsca te mogą być przyjęte dzieci zamieszkałe poza obszarem Gminy Siemiątkowo.
8. W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych poza obszarem danej gminy przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne.
9. W celu zapewnienia dziecku odpowiedniej opieki, dożywiania oraz metod opiekuńczo- wychowawczych, rodzic dziecka może przekazać dyrektorowi uznane przez niego za istotne dane o stanie zdrowia, diecie i rozwoju dziecka.
KRYTERIA NABORU
1. W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci, które potrzebują szczególnego wsparcia wg kryteriów określonych w ustawie o systemie oświaty. Kryteria są brane pod uwagę łącznie i mają jednakową wartość – 20 punktów każde:
1) wielodzietność rodziny dziecka (rodzina wychowująca troje i więcej dzieci);
2) niepełnosprawność dziecka;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców dziecka;
4) niepełnosprawność obojga rodziców dziecka;
5) niepełnosprawność rodzeństwa dziecka;
6) samotne wychowywanie dziecka w rodzinie (wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną chyba, że osoba taka wychowuje wspólnie, co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem);
7) objęcie dziecka pieczą zastępczą.
2. Na pozostałe miejsca, na kolejnych etapach rekrutacji, kandydaci będą przyjmowani zgodnie z kryteriami określonymi przez Wójta Gminy które uwzględniają zapewnienie jak najpełniejszejrealizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych.
Kryteria są brane pod uwagę łącznie i mają ustaloną wartość punktową, odrębnie dla każdego z nich:
1) dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły, w której znajduje się przedszkole -12 pkt,
2) dziecko objęte obowiązkiem wychowania przedszkolnego – 5 pkt,
3) dziecko, którego rodzina objęta jest pomocą społeczną i świadczeniami rodzinnymi- 4 pkt,
4) dziecko obojga rodziców pracujących- 3 pkt,
5)jednego rodzica pracującego- 2 pkt,
6)dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do przedszkola- 1 pkt.
SPOSÓB DOKUMENTOWANIA SPEŁNIANIA KRYTERIÓW
1. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
2. Rodzic może skorzystać z formularzy dokumentów, które dostępne są w sekretariacie szkoły.
3. Dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów:
1) oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata;
2) orzeczenie o potrzebnie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011 r., Nr 127,poz. 721 z późn. zm.);
3) prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu rodzica;
4) dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, z 2012 r. poz. 1519 oraz z 2013 r. poz. 154 i 866);
5) oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem;
6) deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu rodzeństwa dziecka, które objęte jest postępowaniem rekrutacyjnym;
6. Dane osobowe dziecka, zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego w danym oddziale przedszkolnym.
Wnioski i deklaracje dostępne są w sekretariacie szkoły.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łaszewie
Karol Rakowski
Dzień Babci i Dziadka na sportowo.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.
Dlatego, 20 stycznia 2017r. uczniowie przedszkola oraz klas 0-III przygotowali wspólnie ze swoimi paniami program artystyczny, którego celem było:
Uczniowie poszczególnych klas pięknie się prezentowali-recytowali wiersze,
śpiewali piosenki, demonstrowali taniec bałwanków, przedstawiali scenkę kabaretową:” Dzień Babci” i operetkę o tematyce zdrowotnej: „Królewna Śmieszka” oraz zatańczyli cza-czę. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.
Pani pedagog chcąc podkreślić istotę ruchu dla zdrowia w każdym wieku zachęciła uczestników spotkania do zabawy muzyczno –ruchowej soku-baczi –wira doskonalącej pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową.
Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek z wykorzystaniem niektórych produktów z „Babcinej spiżarni” .
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!
Beata Jędrzejewska-koordynator SzPZ