Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mogą nadrobić „tabliczkowe zaległości”. Dorośli zaś mają okazję popisać się przed uczniami znajomością tabliczki mnożenia.
W tym roku szkolnym do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpili uczniowie z klas III - VIII. 35 uczniów otrzymało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymało stosowny certyfikat. Uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I - II, też przystąpili do zabawy, rozwiązując karty pracy przygotowane specjalnie dla nich.
Szkolny Patrol Egzaminacyjny przepytał także nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
14 listopada - Dzień Czystego Powietrza
W naszej szkole do tematu smogu nauczyciele podeszli interdyscyplinarnie. Na biologii, chemii, geografii a także na zajęciach zintegrowanych przeprowadzone zostały pogadanki wyjaśniające, czym jest czyste powietrze, jakie są główne źródła jego zanieczyszczenia oraz jak wpływa ono na nasze zdrowie. Uczniowie na języku angielskim i niemieckim poszerzyli słownictwo z w/w zakresu, a na jęz. polskim ułożyli akrostych na temat smogu. Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy II i III przedstawili zarówno sposoby zanieczyszczeń powietrza, jak i własne małe działania mające pozytywny wpływ na środowisko (segregacja odpadów, używanie roweru lub spacer zamiast podwożenia samochodem, gaszenie światła po opuszczeniu klasy). Prace zostały później wywieszone w szkolnym korytarzu, aby mogła je zobaczyć cała społeczność szkolna. Na zakończenie uczniowie odczytali z urządzenia zamontowanego przez Edu-ESA jakość powietrza przy szkole: Odczyt: „STAN POWIETRZA DOBRY”. Dzieci przygotowały buźki obrazujące jakość powietrza obecnie i buźki w maseczkach. Wypuszczając balony pokazały, w jakim środowisku wolą żyć. My wybraliśmy! Zwracamy się z prośbą do rodziców o wspólne zaangażowanie w dbanie o czyste powietrze – szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym, gdy problem smogu staje się coraz bardziej odczuwalny. W trosce o zdrowie dzieci oraz przyszłe pokolenia warto podjąć działania, które pomogą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i stworzyć lepsze warunki do życia.
Dlaczego jest to ważne? Smog ma szkodliwy wpływ na zdrowie, zwłaszcza najmłodszych, których układ oddechowy dopiero się rozwija. Codzienny kontakt z zanieczyszczeniami zwiększa ryzyko chorób układu oddechowego, alergii, a nawet problemów z koncentracją. W związku z tym każda zmiana, jaką wprowadzimy w naszym codziennym życiu, przyczynia się do ochrony zdrowia dzieci.
Upamiętnienie historycznych wydarzeń to bardzo istotna część edukacji. Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada, by upamiętnić wydarzenia z 1918 roku. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji wyrecytowali wiersze, śpiewali patriotyczne piosenki.
W dniach 21-25 października 2024 roku, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - Code Week, nasi uczniowie z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali różnorodne zadania związane z kodowaniem. Była to doskonała okazja do nauki, współpracy oraz rozwijania kreatywności i pasji do nowych technologii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną pracę i pozytywną energię! 💻🚀
#codeweek
16 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona, Jana Pawła II. Pod hasłem "Jan Paweł II – zwyczajny człowiek z niezwykłym sercem i pogodą ducha" uczciliśmy pamięć o naszym wielkim papieżu.Podczas uroczystości uczniowie przedstawili Jana Pawła II jako człowieka pełnego humoru, który mimo swojej wielkiej roli w Kościele, potrafił być ciepły, miły i lubił żartować. Przykłady jego zabawnych wypowiedzi i sytuacji z życia ukazały, że papież był bliski każdemu człowiekowi – jego śmiech i radość życia zarażały innych.Jan Paweł II jest dla naszej szkolnej społeczności autorytetem i wzorem do naśladowania, zarówno w swojej głębokiej wierze, jak i w pełnym życzliwości i humoru podejściu do życia.
W dniach 18 – 22 października 2024 roku uczniowie naszej szkoły oraz 12 uczniów Szkoły Podstawowej w Siemiątkowie uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce Wolin – Uznam - Szczecin. W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji Narodowej „Podróże z klasą” udało nam się uzyskać dofinansowanie dla jednego ze złożonych wcześniej wniosków – dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Łaszewie w wysokości 31 520,00. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie wniosków oraz organizację wycieczki była pani Izabela Chabowska-Rakowska.
Uczniowie zwiedzili: Szczecin – Podziemną Trasę Turystyczną oraz Muzeum Zamkowe szczecińskiego Zamku Książąt; Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego; Międzyzdroje – Aleję Gwiazd, molo, punkt widokowy na klifie, Kawczą Górę oraz spędzili aktywnie czas na plaży; Świnoujście – Muzeum Rybołówstwa, Fort Anioła, spacer po Świnoujściu oraz najszerszej w Polsce plaży; zwiedzanie skansenu – Centrum Słowian i Wikingów, udział w grze terenowej połączonej z warsztatami, wejście na wzgórze Zielonka oraz spacer nad Jeziorem Turkusowym; Trzęsacz – Multimedialne Muzeum na Klifie oraz spacer do ruin kościoła.
W dniu 25 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie dobyło się pasowanie na ucznia oraz ślubowanie klas pierwszych. Jest to bardzo ważne wydarzeniem w życiu szkoły. Uczniowie klasy pierwszej recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz tańcząc piękny taniec udowodnili, że zasługują na miano ucznia. W trakcie ślubowania zobowiązali się do pilnej nauki, sumiennego wypełniania swoich obowiązków oraz dbania o dobre imię szkoły. Wszystkim pierwszakom, w tym szczególnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów w nauce oraz samych radosnych dni spędzonych w szkole!
Dnia 11 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Karol Rakowski, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, w tym honorowych gości – zastępcę Pani Wójt Ewy Naguszewskiej – Pana Mariusza Godlewskiego oraz Pana Sekretarza Mirosława Różańskiego.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VI oraz uczennica klasy IV, pod opieką Pani Agnieszki Ostrowskiej. Młodzi artyści, poprzez piękne recytacje i wzruszające piosenki, wnieśli wyjątkowy nastrój, upiększając ten szczególny dzień w szkolnym kalendarzu. Z ust uczniów popłynęło wiele ciepłych słów wdzięczności pod adresem nauczycieli oraz pracowników szkoły. Podkreślili oni codzienny trud, poświęcenie i troskę, z jakimi pedagodzy dbają o ich rozwój i dobro.
Po części artystycznej głos zabrał zastępca Pani Wójt, Pan Mariusz Godlewski, który wręczył dyplom uznania oraz kartę podarunkową uczennicy klasy VI, Annie Żmijewskiej, wyróżnionej za najwyższą średnią ocen w szkole.
Na zakończenie akademii ponownie przemówił Pan Dyrektor, który z uznaniem odniósł się do wyzwań, jakie niesie za sobą zawód nauczyciela. Wyraził swoją wdzięczność za dotychczasowe zaangażowanie oraz złożył życzenia dalszej wytrwałości i sił w tej wyjątkowej pracy.
Nie zabrakło także pięknego gestu ze strony przedstawicieli Samorządu Szkolnego, którzy wręczyli nauczycielom własnoręcznie wykonane laurki, przygotowane pod okiem Pani Danuty Sumińskiej, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.
W dniu 30 września 2024 r w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były trwającą tydzień kampanią wyborczą, podczas której kandydaci prezentowali siebie i swoje pomysły na działalność w Samorządzie Uczniowskim.
Komisją wyborcza w składzie:
1. Klaudia Antoszewska
2. Oliwia Olszewska
3. Mają Bonisławska
czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów.
W skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:
1. Jakub Muchyński
2. Maria Wagner
3. Ksawery Szumski.
Uczniom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Opiekunowie Samorządu Szkolnego - pani Agnieszka Ostrowska i pani Danuta Sumińska.
W dniu 27 września 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Odbyło się ono jako zwieńczenie osiągnięcia efektu rzeczowego i ekologicznego otrzymanej Ekopracowni. Dlatego też ze świętem połączono pogadankę prowadzoną przez doradcę środowiskowego, pana Łukasza Sławęckiego, dotyczącą roli łąk kwietnych dla hodowców pszczół oraz zakładania ogrodów bioróżnorodności na łąkach. Następnie wiele ciekawostek z pasieki przekazała pani Anna Chylińska, która połączyła wykład z degustacją (z chęcią dzieci sięgały po przygotowane kanapki z miodem). Nasze panie, Katarzyna Lewandowska i Mariola Peczyńska wykazały się dużymi umiejętnościami florystycznymi przygotowując „Łąkę kwietną” i „Las w słoiku” i tłumacząc zebranym krok po kroku, jak wykonać ją w domu.
W tym roku potraktowaliśmy święto ziemniaka interdyscyplinarnie. Przygotowano ciekawe informacje o ziemniakach z biologii, chemii, matematyki i geografii. Dzieci malowały ziemniaki na zajęciach z edukacji plastycznej i plastyce. Pan Dyrektor umilił czas oczekiwania na wspólne pieczenie kiełbasek i ziemniaków w przygotowanym wcześniej ognisku konkursami i zabawami sportowymi, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na obiad panie kucharki przygotowały babkę ziemniaczaną.
Dodatkowo, w tym dniu odbyła się prezentacja programów uczniów startujących w wyborach do Samorządu Szkolnego.
Na koniec odbyła się ewaluacja (losowo w klasach VI i VII) . Okazało się, że edukacyjny wymiar święta wzbogacił wiedzę uczestników i połączył naukę z dobrą zabawą. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział, jednak uznali, że czas przeznaczony na konkurencje sportowe był zbyt krótki.
Dyrektor szkoły podziękował wszystkim za udział i pomoc w organizacji tego dnia.
15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, święto, które stało się globalnym symbolem kreatywności, odwagi, odkrywania talentów oraz dobrej zabawy. Tego dnia, zarówno dzieci, jak i dorośli z różnych zakątków świata łączą się, by celebrować twórczość.
Dzień Kropki inspiruje dzieci i dorosłych do tego, by przełamywać bariery, odkrywać nowe możliwości i dzielić się swoją twórczością z innymi. W szkołach i przedszkolach na całym świecie tego dnia organizowane są warsztaty, w których dzieci tworzą swoje własne „kropki” – symbole kreatywności i odwagi. Każdy z nas ma jakiś talent. Trzeba go tylko w sobie odkryć. Czasem wielkie historie zaczynają się od małej kropki postawionej od niechcenia na środku białej kartki. Ważne jest tylko, by ktoś docenił nasze dzieło i oprawił w złotą ramę.
Ten niezwykły dzień zapoczątkowany został przez historię bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. Opowiada ona o nieśmiałej dziewczynce o imieniu Vashti i lekcji plastyki, na której zachęcona przez nauczycielkę plastyki postawiła swoją słynną kropkę. Pani doceniła wysiłek Vashti budząc w niej odwagę i wiarę w siebie. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do działania.
To dzień odkrywania talentu i wiary w swoje możliwości. W naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Dzień Kropki dnia 16.09.2024 r. Hasłem przewodnim w tym roku było wyklejenie z kropek przez uczniów „Zwierząt afrykańskich”. Uczniowie pracowali w grupach pod opieką swoich wychowawców. Dzieci miały szansę odkryć i pokazać swoje zdolności innym.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie informuje, że dokonano rozeznania cenowego na zamówienie : zakup bez obowiązku dostawy artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie w okresie od 01.09.2024r. do 31.12.2024 r. Przedmiot zamówienia: mięso, artykuły spożywcze. Zaproszenie do złożenia oferty cenowej przesłano do następujących dostawców:
Na zapytanie ofertowe odpowiedzieli następujący dostawcy:
W związku z brakiem możliwości rozeznania cenowego z powodu uzyskania jednej oferty cenowej, wybiera się następującego dostawcę:
Mięso: Dino, Sklep w Siemiątkowie, 09-135 Siemiątkowo
Artykuły spożywcze: Dino, Sklep w Siemiątkowie, 09-135 Siemiątkowo
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łaszewie
Karol Rakowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie informuje, że dokonano rozeznania cenowego na zamówienie : zakup artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie w okresie od 01.09.2024r. do 31.12.2024 r. Przedmiot zamówienia: mięso, mrożonki, warzywa i owoce, jaja, artykuły spożywcze, pieczywo, ziemniaki. Zaproszenie do złożenia oferty cenowej przesłano do następujących dostawców:
Na zapytanie ofertowe odpowiedzieli następujący dostawcy:
W wyniku dokonanego rozeznania cenowego wyłoniono następujących dostawców:
Mięso: brak oferty
Mrożonki: Hurtownia lodów, mrożonek, art. spożywczych ,,LOD MORS’’ ul. Wyszogrodzka 3, Skarżyn, 09-100 Płońsk
Warzywa i owoce: LEMON, ul. Kostrogaj 14 B, 09-400 Płock
Jaja: Fermy Niosek, ul. Siemiątkowskiego 18, 06-540 Radzanów
Artykuły spożywcze: brak oferty
Pieczywo: PIEKARNIA Mariusz Górski, ul. Warszawska 5, 09-135 Siemiątkowo
Ziemniaki: Gospodarstwo Rolne Piotr Wagner, Wola Łaszewska 8, 09-135 Siemiątkowo
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łaszewie
Karol Rakowski
ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O WYNIKACH EGZAMINU
Informujemy, iż dnia 03.07.2024 roku (środa) od godziny 9:00 wydawane będą zaświadczenia o wynikach Egzaminu Ósmoklasisty.
W przypadku braku możliwości odbioru zaświadczenia w wyznaczonym dniu tj. 03.07.2024 roku, bardzo prosimy indywidualny kontakt z sekretariatem szkoły.
Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024 zgromadziła całą społeczność szkolną w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły, który podsumował mijający rok szkolny, dziękując uczniom, nauczycielom i rodzicom za ich ciężką pracę, zaangażowanie i osiągnięcia.
Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klas VII i VIII, którzy wspólnie poprowadzili krótkie przedstawienie. Klasa VII i VIII zaprezentowała refleksyjne wiersze i piosenki, podkreślając znaczenie wspólnych chwil spędzonych w murach szkoły.
Szczególnym momentem uroczystości było pożegnanie klasy VIII. Uczniowie tej klasy, stojąc na scenie, podziękowali nauczycielom za wsparcie i przekazaną wiedzę, a młodszym kolegom za wspólnie spędzony czas.
Na zakończenie uroczystości, dyrektor szkoły wręczył nagrody i dyplomy najlepszym uczniom za ich osiągnięcia naukowe, sportowe oraz konkursy.
Wybrano najbardziej usportowionego ucznia naszej szkoły i został nim Bartosz Antoszewski z klasy VI.
Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom bezpiecznych, pełnych słońca i radości wakacji. Klasie VIII sukcesów edukacyjnych. Odpoczywajcie, nabierajcie sił i wracajcie z nową energią na kolejny rok szkolny!
Podsumowanie działań w ramach projektu: ”Ekopracownie”.
18 czerwca 2024r w Szkole Podstawowej w Łaszewie odbyło się oficjalne podsumowanie działań w ramach projektu: ”Ekopracownie”. W tym ważnym dla nas wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Siemiątkowo Pani Ewa Naguszewska, Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiątkowie Pani Iwona Grabowska, Przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Żurominie Pani Małgorzata Zulewska i Pani Marta Miłoszewska, Leśniczy Nadleśnictwa Dwukoły Pan Andrzej Kopczyński, Przedstawiciele OSP w Krzeczanowie Pan Gabriel Rudziński, Pan Dawid Rudziński i Pan Paweł Dejnecki, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Szumska, absolwentka naszej szkoły Pani Julia Kopczyńska oraz przedstawiciele uczniów Anna Żmijewska i Jakub Muchyński.
Po przywitaniu gości i podaniu celu projektu przez Dyrektora Szkoły Pana Karola Rakowskiego przedstawiona została prezentacja dotycząca prowadzenia zajęć, konkursów, warsztatów i projektów w nowo otwartej pracowni zgodnie z harmonogramem. Oprawę muzyczną zapewniła absolwentka naszej szkoły. Następnie został wyświetlony krótki filmik przygotowany przez pracownika Educarium.
Projekt "Ekopracownie" zakończył się sukcesem. Zrealizowane zostały założone cele edukacyjne i wychowawcze. Dzięki nowoczesnej pracowni uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań ekologicznych oraz zdobywania praktycznej wiedzy na powstałej przy szkole łące kwietnej. Projekt zyskał pozytywne opinie zarówno od uczestników, jak i społeczności szkolnej, co daje solidne podstawy do jego kontynuacji i rozwoju w przyszłości.
Projekt został napisany przez nauczyciela biologii, Panią Beatę Jędrzejewską opracowanie graficzne, prezentację i zapytania ofertowe przygotowała Pani Aleksandra Błażyńska. Przygotowanie i złożenie projektu było możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu Dyrektora Szkoły, Pana Karola Rakowskiego.
Podsumowanie naszych działań będzie można obejrzeć po wstawieniu linku do filmiku i prezentacji na szkolną stronę internetową.
17 czerwca 2024 odbył się Gminny Turniej Rummikub, w którym udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łaszewie i Zespołu Szkół w Siemiątkowie. Uczniowie rozegrali dwie rundy po trzy gry. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się swoimi umiejętnościami oraz wypracowanymi strategiami gry w grę planszową Rummikub. Najlepszymi zawodniczkami turnieju okazały się:
Aurelia Łaziuk - I miejsce
Anna Żmijewska - II miejsce
Zuzanna Wawrzyńska - III miejsce
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Wycieczka do Z O.O. w Płocku. 29 maja 2024 roku najmłodsza przedszkolna grupa Sówek zwiedzała Z O.O. w Płocku.To niezapomniane spotkanie z egzotycznymi zwierzątkami sprawiło maluszkom wiele radości.Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek na temat ich życia. Pełny zachwyt sprawiły nam pozujące słonie, tygrysy , lwy, kózki, a także zwierzęta wodne. Ten wspaniały dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.