Dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy Motylki realizowały program edukacyjny Szkolne Przygody Gangu Swojaków. Ostatnim etapem tego programu było wykonanie zadania konkursowego. Dla przedszkoli zadanie to polegało na nagraniu filmu z dowolną interpretacją piosenki " Gang Swojaków". Tak prezentują zadanie konkursowe nasi mali artyści
Zapraszam wszystkich rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie na spotkanie z wychowawcami klas, którego celem jest przekazanie informacji zwrotnej rodzicom na temat postępów uczniów w nauce i zachowaniu.
Zebrania odbędą w następujących dniach i godzinach:
24 listopada 2021 r.
1250 – oddział przedszkolny (5,6-latki)
1300 – oddział przedszkolny (3,4-latki), klasy II,III,IV
1330 – klasa I
25 listopada 2021 r.
1430 – klasy V,VI,VII,VIII
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji #SzkołaDoHymnu. W dniu 10.11.2021 r. o godz. 11:11 wszyscy uczniowie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie klas IV-VIII przygotowali krótką część artystyczną.
https://youtu.be/qmLRmTi3MFY https://youtu.be/qmLRmTi3MFY
Dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy " Motylki" realizowały program edukacyjny Szkolne Przygody Gangu Swojaków. Celem programu jest zachęcanie dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, pokazanie piękna polskiej przyrody oraz sposobów jej ochrony. Zadania realizowaliśmy podczas 3 - dniowego cyklu zajęć. Pierwszego dnia dzieci poznały przygody " Wiewiórki Wioli" oraz brały udział w zabawie ruchowej " Jeże łapią muszki". Podczas drugich zajęć przedszkolaki ćwiczyły orientację przestrzenną, obejrzały prezentację o zagrożonych gatunkach zwierząt oraz wspólnie malowały portret jeża. Trzeciego dnia dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat życia jeży, a podsumowaniem było wspólne budowanie dla niego kryjówki. Prowadzone działania zachęciły nas do poznania przygód innych bohaterów Gangu Swojaków.
21 października przedszkolaki z grupy "Motylki" obchodziły swoje święto - Dzień Przedszkolaka. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, a następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przedszkolaki przechodziły przez tunel, tańczyły, odgadywały nazwy przedmiotów z "czarodziejskiego worka", uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek oraz upominki. Radość i śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie
11 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego celem jest zwrócenie uwagi na:
- problemy zdrowia psychicznego z jakimi każdego dnia boryka się coraz większa liczba ludzi, tempo życia, rozwój cywilizacji, życie w stresie (szczególnie w czasie trwania pandemii COVID-19 związanej z tym izolacji społecznej) oraz brak właściwego odpoczynku.
Z przeprowadzonych wśród uczniów naszej szkoły ankiet wynika, że powrót do szkoły po wakacjach i nauce zdalnej u niektórych dzieci generuje nieco stresu. Dlatego bardzo ważne jest, dla nas nauczycieli, wspieranie uczniów w sferze zdrowia psychicznego, bowiem działania, wybory i wypracowane nawyki w młodym wieku najczęściej determinują zachowania podejmowane przez całe życie.
Lepsza znajomość siebie, własnych uczuć i potrzeb sprzyja dobremu samopoczuciu.
Członkowie Szkoły Promującej Zdrowie przygotowali gazetkę, w której wskazali obszary, o które warto zadbać, by utrzymać zdrowie psychiczne.
Pamiętajmy, że czasem zwykła życzliwość, rozmowa z drugim człowiekiem to niezwykła pomoc.
Bywa też tak, że potrzebujemy pomocy specjalisty.
Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego tel. 800 70 2222
Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111 ( 12-2 )
Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych tel. 116 123 ( 14-22 )
Najważniejsza jest znajomość odpowiedzi na pytanie: „czego potrzebuję, by czuć się dobrze?”.
Pamiętajcie, że relacja ze sobą to jedna z ważniejszych relacji jakich doświadczacie, choćby dlatego, że trwa całe życie.
Uczniowie klasy III wykonali drugie zadanie w ramach projektu: ”Ekologia i Ty”. Moduł II.
Piątego października wybraliśmy się na wycieczkę do lasu.
Celem wyjścia było poznanie warstwowej budowy lasu, przypomnienie nazw drzew liściastych i iglastych rosnących w lesie, uświadomienie znaczenia lasu w przyrodzie i dla człowieka. Przed wyjściem uczniowie przypomnieli zasady zachowania się w lesie. Nauczyciel przekazał informację na temat zasad bezpieczeństwa podczas wyjścia i pobytu w lesie. Idąc do lasu uczniowie obserwowali warunki panujące na polu, żeby następnie porównać je z warunkami panującymi w lesie. Następnie, pracując w parach, zapoznawali się z warstwami lasu, dotykali i odrysowywali korę drzew oraz przytulali się do wybranych pni drzew mając świadomość, że kontakt z drzewem może poprawić nastrój.
Niektórzy uczniowie samodzielnie fotografowali warstwy lasu, dając wyraz własnej kreatywności i dużego zaangażowania.
Omawiając kolejne warstwy lasu uczniowie uświadamiali sobie, jakie jest znaczenie lasu w przyrodzie i dla człowieka. Zwróciliśmy również uwagę na obecność roślin trujących-pokrzyk wilczą jagodę, czarny bez i konwalię majową, które udało nam się dostrzec w lesie. Podkreślone zostało także znaczenie mchu dla ekosystemu leśnego.
By przedłużyć kontakt z przyrodą i na dłużej zachować wspomnienie przyjemnych chwil spędzonych w lesie uczniowie klasy III wykonali makietę przestawiającą warstwową budowę lasu. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym.
Na podstawie wiadomości zdobytych z tradycyjnych źródeł informacji oraz lekcji w plenerze uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat znaczenia lasu, warstw lasu oraz roślin i zwierząt w nim żyjących, co sprawdzili później w zabawie: ”Zgadnij kto? TAK-NIE”.
Udowodnili także, iż wiedzą co to znaczy być dobrym obserwatorem i przyjacielem przyrody.
Wychowawca klasy III
Klasa 3 w roku szkolnym 2021/20222 bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Z ekologią na Ty”.
Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).
Projekt objęty jest patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Główne cele projektu:
W ramach modułu I – jestem EKO
Uczniowie stworzyli rysunkowy kodeks młodego ekologa zawierający najważniejsze zasady związane z ochroną naszej planety. Cieszy fakt, iż uczniowie dostrzegają wokół siebie przyrodę i funkcjonują w niej tak, żeby jej nie niszczyć.
Miniony tydzień dla uczniów klasy drugiej upłynął pod znakiem niemałych wyzwań. Niemal każdego dnia podejmowali działania związane ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia.
Tydzień przed wydarzeniem wykonano gazetkę ścienną, gdzie umieszczono plakaty, informacje, niektóre przykłady wybrane z tabliczki mnożenia i dzielenia.
Już od poniedziałku uczniowie przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia – wykonując ćwiczenia zawarte w kartach pracy.
Wszystkie prace z obliczeniami, zostały powieszone w klasach w dostępnych miejscach, gdzie pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale stanowią również źródło informacji.
W piątek 01.X. 2021r. łącznie 88 uczniów z klas I- VIII, przystąpiło do udziału w szkolnych zmaganiach z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele wybierali materiały, które były dostosowane do wiedzy ich wychowanków. W klasie II uczniowie swoje matematyczne zmagania rozpoczęli od wylosowania działania związanego z mnożeniem. Zadaniem dzieci było przepisać to działanie na tabliczce w kształcie sowy, obliczyć go i wyciąć, a następnie przy użyciu patyka i plasteliny umieścić w plastikowej zakrętce. Kolejne działanie także było związane z wizerunkiem sowy. Tym razem uczniowie mieli za zadanie pomnożyć i pokolorować właściwe działanie odpowiednim kolorem. Dość trudnym działaniem dla uczniów było dorysowanie i pokolorowanie lustrzanego odbicia sowy. Jak widać motyw sowy przejawiał się w każdym działaniu uczniów, wszak sowa to symbol mądrości. Uwieńczeniem podjętych działań była znajomość tabliczki mnożenia. W klasie III na otrzymanych kartach pracy bezbłędnie wpisało wyniki 4 uczniów i tym samym znalazło się w grupie zwycięzców. Dzieci otrzymały certyfikaty dotyczące znajomości tabliczki mnożenia. Nauka przez zabawę dostarczyła dzieciom niezapomnianych emocji. W klasach I – III wychowawcy poszczególnych klas a w klasach IV -VIII nauczyciel matematyki i wyznaczeni asystenci przeprowadzili egzaminy z tabliczki mnożenia. Patrole Egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Wszystkich uczestnikom klas I-VIII dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.
Koordynatorowi szkolnemu, pani Katarzynie Kozłowskiej dziękujemy za wsparcie i dostarczenie materiałów.
15 września przedszkolaki z grupy Motylki oraz uczniowie klasy I gościli policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz utrwalili z dziećmi znajomość niektórych znaków drogowych. Następnie na przejściu dla pieszych obok naszej szkoły dzieci ćwiczyły, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki. Nauczyciele oraz dzieci składają policjantom serdeczne podziękowania za poświęcony czas oraz ciekawe zajęcia
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie będzie poprzedzone Mszą Świętą w Kościele w Gradzanowie o godzinie 9.00. Rodzice we własnym zakresie organizują uczestnictwo dzieci we Mszy Świętej.
Autobus szkolny przywozi uczniów do szkoły, o godzinie 9.00.
Oddział przedszkolny (3 i 4 latki) będzie czynny w godzinach 8.45-11.45 – zapraszamy dzieci oraz rodziców na spotkanie integracyjne do Sali nr 3.
Spotkanie uczniów z wychowawcami klas (,,0’’ oraz I-VIII) odbędzie się ok. godziny 10.00. Uczniowie kl. I-VIII otrzymają podręczniki szkolne.
Zebrania rodziców z wychowawcami klas odbędą się w następujących godzinach:
- godz. 10.30 kl. I-III
- godz. 11.00 kl. IV-VIII
Uczniowie oraz rodzice proszeni są o zabranie ze sobą maseczek, dezynfekcję rąk (stacja dezynfekująca znajduje się w wejściu do szkoły) oraz zachowanie dystansu.
mgr Karol Rakowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łaszewie
Szczęśliwej drogi już czas…. pod takim hasłem 25 czerwca 2021 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Z uwagi na panującą pandemię uroczystość odbyła się bez udziału rodziców. Absolwenci pożegnali się z naszą szkołą, dziękując nauczycielom za trud włożony w ich wieloletnią edukację. Następnie uczniowie klasy 7 podziękowali swoim starszym kolegom, za wspólnie spędzony czas i wręczyli im pamiątki.
Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.
Już jutro - 25 czerwca 2021 r. o godz. 9:00 - odbędzie się losowanie vouchera o wartości 500 zł. Nagroda będzie przeznaczona dla ucznia lub uczennicy, którzy spełniali dobre uczynki w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy i szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Spośród klas I-VIII, pod okiem wychowawcy zostali wybrani uczniowie, którzy okazali się najbardziej aktywni. Mimo iż, ten rok był bardzo trudny, mieliśmy wielu pretendentów do wyróżnienia. Są to następujące osoby:
Klasa I – Lena Ciska
Klasa II – Lena Antoszewska
Klasa III – Natalia Jankowska
Klasa IV – Kacper Wagner
Klasa VI – Anna Lewandowska
Klasa VII – Maciej Muchyński
Klasa VIII – Aleksander Fawer
Bon został ufundowany przez firmę Dach Expert Ewa Ładosz z siedzibą w Wrotnowie.
Bardzo dziękujemy sponsorowi.
Życzymy powodzenia w losowaniu.