• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie przystąpiła do akcji: „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?

     

    „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.”

    ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

    Zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas do przywożenia na teren boiska szkolnego zużytych sprzętów w OSTATNIĄ ŚRODĘ MARCA bieżącego roku. Oczywiście przestrzegamy zasad reżimu sanitarnego (rękawiczki oraz maseczki).

    Główne korzyści to:

    § możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę,

    § edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci,

    § za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych lub tuszy/tonerów.

     

                                                                                             Dziękujemy.

                                                                                  Zespół promocji zdrowia

  • Zarządzenie Nr 2/2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Łaszewie z dnia 22 lutego 2021 r.

     

     

    w sprawie wprowadzenia regulaminu rekrutacji do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie

     

                Na podstawie art. 31 ust. 10, art. 131, art. 150 ust. 7, art. 153 ust. 2, art. 157-161 Ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2020. r. poz. 910) oraz § 9 ust. 1-2, § 10 Rozporządzenia Ministra Edukacji narodowej z 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. z 2019 r. poz. 1737) oraz § 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 9 września 2016 r. w sprawie kształcenia osób niebędących obywatelami polskimi oraz osób będących obywatelami polskimi, które pobierały naukę w szkołach funkcjonujących w systemach oświaty innych państw (Dz.U. z 2016 r. poz. 1453) a także Zarządzenia nr 5.2021 Wójta Gminy Siemiątkowo z dnia 8 lutego 2021r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postepowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Siemiątkowo oraz Uchwały nr XIII.5.2016 Rady Gminy Siemiątkowo z dnia 9 lutego 2016 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do Publicznych Przedszkoli, dla których Gmina Siemiątkowo jest organem prowadzącym, zarządzam co następuje:

    :

    §1.

                Wprowadza się do stosowania Regulamin rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie

    §2.

                Podanie do wiadomości rodzicom, ubiegającym się w okresie naboru o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego następuje poprzez umieszczenie Regulaminu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie.    Podanie do wiadomości Komisji Rekrutacyjnej następuje poprzez odczytanie treści regulaminu na pierwszym posiedzeniu komisji.

    §3.

                Regulamin stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.

    §4.

                Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 22 lutego 2021 r.

     

  • Informacja dla ósmoklasistów !

    W nawiązaniu do pisma Wojskowego Komendanta Uzupełnień, zachęcam uczniów kl. VIII do zapoznania się z ,,Programem CYBER.MIL z klasą”, który jest przeznaczony dla tegorocznych absolwentów.

    Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie pod adresem: https://wkuciechanow.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/uwaga-osmioklasisto/

     

                                          

                                                   Karol Rakowski

                                                   Dyrektor Szkoły Podstawowej

                                                   im. Jana Pawła II w Łaszewie

     

  • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE II

    „ Jest  karnawał.

    W karnawale  wszyscy urządzają bale.

    To tradycja bardzo stara- strojów pięknych co niemiara!

    Niech się bawią duzi, mali

    Zgromadzeni na tej  sali”.

     

            W dniu dzisiejszym (11.02.2021r.)  dla uczniów klasy  II  naszej   szkoły, został zorganizowany bal karnawałowy, z zachowaniem  zasad reżimu sanitarnego.

    Uczniowie zostali zapoznani z tradycją zabawy karnawałowej i chętnie ją kultywowali.

              Rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej-„Rozruszanka”. Następnie  podziwialiśmy przebrania dzieci –można było spotkać wróżki, delikatne motylki, postaci z filmów i bajek.                                              W klasie podczas pląsów robiło się kolorowo i barwnie. Muzyka porwała wszystkich  do tańca w rytm  walczyka, kaczuch  i dyskotekowych rytmów dla dzieci, w których świetnie odnalazł się, zaproszony przez wychowawcę i uczniów, pan Dyrektor.    Na koniec odbyły się konkursy taneczne, a po przerwie-poczęstunek.

             Bal umożliwił dzieciom i wychowawcy spędzenie czasu w miłej atmosferze.

    Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pysznych poczęstunków.

             Kolejny bal karnawałowy już za rok.

  • BEZPIECZNY INTERNET

  • KONSULTACJE

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

    Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców na zebranie z wychowawcami uczniów oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie.

                Celem spotkania będzie podsumowanie efektów kształcenia oraz pracy szkoły za I półrocze roku szkolnego 2020/2021. Zebrania będą odbywały sią online w aplikacji Teams. Rodzice łączą się z wychowawcami na spotkanie, korzystając z konta dziecka (jak podczas zdalnych lekcji).

                Spotkania będą odbywały się w następujących terminach:

    Terminarz_spotkan.pdf

                                               SERDECZNIE ZAPRASZAM

                                                   Karol Rakowski

                                        Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie


                                                   

                                                                               

  • PROJEKT EDUKACYJNY KLASA VII BIOLOGIA

     17.XII- 19.I.2021r.

    Układ wydalniczy - MODELOWANIE W NAUCZANIU BIOLOGII

     

    W edukacji bardzo duże znaczenie ma nie tylko samo przyswajanie wiadomości, lecz także umiejętność ich zastosowania. W biologii dotyczy to na przykład modelowania procesów biologicznych.

    Głównym założeniem projektu było skonstruowanie przez uczniów MODELU UKŁADU WYDALNICZEGO z ogólnodostępnych materiałów. Model ten miał obrazować proces wydalania zachodzący w organizmie człowieka.

     

    Cele projektu

    ü Zrozumienie procesów i mechanizmów związanych z wydalaniem.

    ü Wykorzystywanie w praktyce wiadomości i umiejętności nabytych na lekcjach biologii.

    ü Rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia.

    ü Zrozumienie związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy budową a funkcją różnych narządów.

    ü Wykształcenie umiejętności tworzenia modelu procesu.

    ü Doskonalenie umiejętności prezentowania efektów własnej pracy

     

     

    Etapy projektu

    1. Wstęp do realizacji projektu, ustalenie zasad, sposobu przygotowania (indywidualnie), terminu przygotowania prac oraz ich prezentacji.

    2. Chętni uczniowie za pomocą przedmiotów dostępnych w domu starają się przedstawić wybrany mechanizm pracy narządów ukł. wydalniczego.

     

    3.Po przygotowaniu potrzebnych elementów i złożeniu ich w cały model uczniowie zapisują dwa pytania dotyczące przedstawianego mechanizmu, np.:

    ü Którym narządom odpowiadają poszczególne elementy tworzące model?

    ü Jaki jest cel pracy danego narządu?

    4. W ustalonym terminie uczniowie prezentują mechanizm działania przygotowanych modeli i opisują proces w zwięzłej formie. Ze względu na naukę zdalną prezentacje odbyły się on-line.

    Na podstawie obserwacji wszystkich pokazów uczniowie

    znajdują odpowiedź na pytania.

    Ewaluacja

    Porównanie odpowiedzi uczniów pozwoliło ocenić stopień zrozumienia tematu po przedstawionym pokazie. Uczniowie sami oceniają odpowiedzi swoich kolegów.

     

    Efektem pracy było przede wszystkim lepsze zrozumienie powiązań pomiędzy budową a funkcją różnych narządów układu wydalniczego. Dodatkowym celem projektu było doskonalenie umiejętności prezentacji efektów własnej pracy.

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS I - III

    Szanowni Rodzice,

     

                Ministerstwo Edukacji i Nauki przywróciło od 18 stycznia 2021r. zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa  uczniów w szkole oraz w autobusie szkolnym.

     

    - Prosimy o zapoznanie się z udostępnionymi na stronie  internetowej szkoły wytycznymi MEiN, MZ i GIS dla klas I – III szkół podstawowych.

    - Procedury (przebywania uczniów w szkole, zachowania uczniów w klasie na zajęciach, zachowanie uczniów na przerwach, zachowania uczniów w bibliotece, zachowania uczniów szatni, organizacji zajęć w szkole, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni) pozostają bez zmian, czyli obowiązują te, które zostały wprowadzone na początku bieżącego roku szkolnego (uwzględniają one wytyczne dla strefy czerwonej).

    - Uczniowie obowiązkowo zakrywają usta i nos na terenie szkoły i w autobusie ( obowiązek ten nie występuje podczas zajęć lekcyjnych).

    - Boksy w szatniach dla poszczególnych klas będą zmienione, z zachowaniem bezpiecznej odległości.

    - Po przyjeździe do szkoły dzieci idą umyć ręce zgodnie z instrukcją w łazience.

    - Dowozy uczniów do szkoły i powrót odbywały się będą w takich godzinach jak przed wprowadzeniem nauczania zdalnego. Przyjazd do szkoły godz. 745, odjazd o godz. 1300.

    - Rozpoczęcie zajęć lekcyjnych, przerwy oraz zakończenie zajęć będą zróżnicowane dla poszczególnych klas w następujący sposób:

                Kl. I                                                      Kl. II                                           Kl. III

    1.   8.10. – 8.55                                 8.00 – 8.45                               7.50 – 8.35
    2.   9.05 – 9.50                                  8.55 – 9.40                               8.45 – 9.30
    3.  10.00 – 10.45                               9.50 – 10.35                             9.40 – 10.25
    4.  10.55 – 11.40                              10.45 – 11.30                           10.35 – 11.20
    5.  11.50 – 12.35                              11.40 – 12.25                           11.30 – 12.15

     

    Z poważaniem

    Dyrektor Szkoły Podstawowej

    im. Jana Pawła II w Łaszewie

    Karol Rakowski

  • Bryły i bryłki - projekt matematyczny

    Uczniowie klasy IV wzięli udział w projekcie „Bryły i  bryłki”. Projekt realizowany był w ramach zajęć rozwijających z matematyki.

     Celem projektu było:

    Rozpoznawanie brył geometrycznych na podstawie ich własności,

    Wykonywanie  modeli  i wykorzystanie gotowych brył obrotowych,

    Korzystanie z różnorodnych źródeł informacji,

    Umiejętność prezentacji wyników swojej pracy,

    Ocenianie swojej pracy i pracy kolegów.

    Ze względu na pandemię i zdalne nauczanie, makiety  wykonywane były indywidualnie. Uczniowie przedstawiali swoje prace na forum klasy w trakcie zajęć online. Podczas prezentacji uczniowie przedstawili realizowane zadania,  stworzone bryły. Omówili własności, wykorzystanie praktyczne brył w życiu codziennym i opowiadali o napotkanych trudnościach podczas pracy.

     Występ przed kolegami uczył ich umiejętności zaprezentowania swojej pracy i pokonania tremy. Budowle złożone były z kilku brył  różnej wielkości. Uczniowie pokazali budowle o różnej strukturze i formie.

    Wyobraźnia uczniów okazała się być nieograniczona, powstały konstrukcje od małych domów po model robota. Projekt, który z założenia miał być zabawą dydaktyczną, okazał się impulsem do rozwoju talentów uczniów. Być może widzimy pierwsze prace przyszłych architektów, konstruktorów maszyn cybernetycznych, okrętów. Trzymamy kciuki, aby Wasze talenty rozwijały się coraz bardziej.

  • Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?

    Uczniowie klasy II zainspirowani wierszem Elżbiety Zechenter- Spławińskiej: ”Leśna choinka”  starali się odpowiedzieć na pytanie:”Kiedy i dlaczego dokarmiamy zwierzęta”?.

    Dowiedzieli się również, że takie ptaki, jak sikorki, dzięcioły i kowaliki lubią mieszankę tłuszczu               z nasionami oleistymi, natomiast gile chętnie jedzą owoce, pestki gruszek, jabłek, ziarna zbóż.

    Pamiętajcie! Zwierzęta zaczynamy dokarmiać dopiero wówczas, gdy będzie spora pokrywa śniegu.

    Natomiast zwierzęta leśne możemy dokarmiać tylko w porozumieniu z leśnikiem.

    Skoro wiemy, jak dokarmiać, zapełnijmy karmniki przy własnych domach pożywieniem dla ptaków.

    Uważamy, że zachęcą Was to tego  plakaty  wykonane przez dzieci z klasy II.

  • MIKOŁAJKI

    Tradycyjnie, jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził Mikołaj. Przedszkolaki od samego rana oczekiwały na przybycie niezwykłego gościa nasłuchując charakterystycznego dźwięku dzwoneczka. Już z okien sali wypatrzyły podążającego Mikołaja. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę i lekkie zawstydzenie. Mikołaj wręczył wszystkim prezenty, za które przedszkolaki pięknie podziękowały i zaśpiewały specjalnie przygotowaną piosenkę. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się doczekać

  • Monitorowanie realizacji zdalnego nauczana w szkołach w formie elektronicznej

    pismo_do_R._monitor..pdf​​​​​​​

  • NARODOWE ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

    1 listopada jest dniem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. Polska po 123 latach niewoli staje się państwem suwerennym i niezależnym. Pamiętając o tych wydarzeniach uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie przygotowali część artystyczną pod kierunkiem Pani Justyny Ostrowskiej. Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju uczniowie przygotowali inscenizację w formie multimedialnej.

  • FAJNIAKI

      Uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”, którego celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku szkolnym oraz budowanie w dzieciach wrażliwości ekologicznej.

    Klasa II przystąpiła do realizacji filaru: „Woda”.

    Konkurs składał się z trzech części.

    W pierwszej -uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych z żywiołem wody przeprowadzonych przez nauczyciela.

    Doświadczenia z cieczą urozmaiciły zajęcia z edukacji przyrodniczej – dzieci bawiąc się –uczyły.

    Uczniowie doskonalili umiejętność prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń.

    Potrafili dowieść poprzez własne działanie prawdziwość lub fałsz postawionego pytania badawczego.

    Odkrywali właściwości wody wykonując doświadczenia.

    Dużo frajdy dostarczyło uczniom zabarwienie wody solą do kąpieli.

    W drugiej części uczniowie czytali kolejne przygody bohaterów Gangu Fajniaków.

    26. 10 b.r.wśród uczniów klasy II odbył się, konkurs pięknego czytania książki.

    (dzieci losowały fragment tekstu do czytania).

    Uczniowie dali popis swoich umiejętności lektorskich , zdobywając odpowiednie sprawności czytelnicze. Dla trójki uczniów zorganizowana została dogrywka.

    Ostatnia część polegała na wykonaniu pracy plastycznej dotyczącej żywiołu wody (format pracy dowolny, technika dowolna).

    Za udział w konkursie uczniowie otrzymali nagrody (maskotki, książkę i zakładki do książek). „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” i nowe przygody bohaterów kolejny raz oczarowały uczniów klasy II i zainspirowały do wspólnego działania na rzecz naszej planety.

                                                                                                                  Wychowawczyni klasy II

  • Zarządzenie nr20/20 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie z dnia 26 października 2020r.

            

    w sprawie wprowadzenia Zasad organizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19.


    Na podstawie § 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz § 1a Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządzam, co następuje:

    § 1.

    1. Wprowadza się Zasady organizacji zadań Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II   w Łaszewiez wykorzystaniem metod  technik kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty  w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19, zwane dalej Zasadami,stanowiące załącznik nr 1 do zarządzenia.

    2. Zasady obowiązująnauczycieli oraz uczniów klas IV-VIII SzkołyPodstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie.

    § 2.

    Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 26 październik 2020 roku.


    Dyrektor Szkoły Podstawowej

    im. Jana Pawła II w Łaszewie

    mgr Karol Rakowski


    zal._nr_1_do_zarz_20-20_zasady_pracy_on-line.pdf


  • Europejski Tydzień Kodowania

            W dniach 19–23.10.2020 uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w CodeWeek, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie oraz umiejętności cyfrowe.

              Uczniowie klas I-VIII rozwiązywali zadania z zakresu programowania zarówno w programach jak i na przygotowanych kartach pracy. Młodsi uczniowie odczytywali zakodowane wyrazy, kodowali i odkodowywali obrazki, rysowali odcinki na podstawie szyfru oraz zaczęli przygodę w programie Scratch. Starsi uczniowie tworzyli strony internetowe w języku HTML, przeliczali liczby z systemu binarnego na dziesiętny, wykorzystywali umiejętności kodowania i odkodowywania w trakcie rozgrywek podczas gry w statki.

              Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach z kodowania.  Z wielką ciekawością i zaangażowaniem rozwiązywali wszystkie przydzielone im zadania.

  • Ślubowanie uczniów klasy I

    W dniu 21 października 2020 r. w Szkole Podstawowe im. Jana Pawła II w Łaszewie odbyło się uroczyste przyjęcie do społeczności szkolnej naszych nowych uczniów.

    Po krótkim powitaniu przez wychowawcę nasi pierwszoklasiści w obecności Dyrektora szkoły i Rodziców, stosując się do wymogów reżimu sanitarnego, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

    Uroczystość pasowania na ucznia to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły, a przede wszystkim samego zainteresowanego, czyli naszego pierwszoklasisty. Uczniowie zaprezentowali to, czego już się nauczyli, pokazując jednocześnie, że zasłużyli na miano ucznia. Unosząc dwa palce do góry złożyli uroczyste ślubowanie, następnie Dyrektor szkoły Karol Rakowski dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka, poprzez symboliczne dotknięcie lewego ramienia ołówkiem, czemu towarzyszyły wypowiadane słowa: „Pasuję cię na ucznia klasy pierwszej naszej szkoły”.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Z okazji DEN Samorząd Uczniowski przygotował skrzynkę, do której każdy uczeń mógł wrzucić podziękowania dla wszystkich pracowników oświaty. Zebrane podziękowania zostały odczytane przez członków SU. Ile przyjemności i wzruszeń podczas czytania kartek w stylu: „dziękuję Pani Danusi za to, że nauczyła mnie Pani pacierza", „dziękuję Pani od matematyki za cierpliwość do nas”, „dziękuję Pani od polskiego za wyrozumiałość i ciągły uśmiech”...

  • 2 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominający sobie tabliczkę mnożenia.  2 października uczniowie mieli możliwość  sprawdzenia „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów, które w naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną w skład, której weszli uczniowie klasy IV. Do testu przystąpili uczniowie, wybrani losowo, z klas 3-8. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom przygotowanym wcześniej przez nich samych i  zamieszczonych na terenie szkoły.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie
    Łaszewo 36
    09-135 Siemiątkowo
  • 23 679 60 98

Galeria zdjęć