Łaszewo 06.12.2018 r.
stanowisko: woźna
miejsce pracy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie
termin składania dokumentów: 20 grudzień 2018 r. 12:00
Nazwa i adres jednostki:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
Łaszewo 36
09-135 Siemiątkowo
Tel,: 23 6796098
Fax: 23 6796098
e-mail: splaszewo@poczta.onet.pl
Wymiar zatrudnienia – pełny etat
Umowa na czas określony od 01.01.2019r. do 31.12.2019 r. .
Wymagania niezbędne z art. 6 ustawy z dnia 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. nr 223 poz. 1458 ze zmianami) oraz minimalnych wymagań kwalifikacyjnych określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 17.05.2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r, poz. 936):
preferowane wykształcenie średnie, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, niekaralność (kandydat nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo, ścigany z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe),nieposzlakowana opinia, stan zdrowia pozwalający na wykonywanie pracy na stanowisku woźna
ZAKRES OBOWIĄZKÓW WOŹNEJ w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
Wymagane dokumenty:
- CV, list motywacyjny,
- kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe
- świadectwa pracy potwierdzające przebieg pracy zawodowej,
- oświadczenie kandydata o niekaralności, posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych
- klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych (załącznik nr 1).
- zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku woźnej,
- dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań dodatkowych i inne o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach (kserokopie zaświadczeń o odbytych kursach, szkoleniach) przydatnych na stanowisku woźnej
- kwestionariusz osobowy (załącznik nr 2)
Termin i miejsce składania dokumentów:
Wymagane dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Łaszewo 36, 09-135 Siemiątkowo, do dnia 20.12.2018 r., do godziny 12.00. Dokumenty, które wpłyną po upływie tego terminu nie będą rozpatrywane. Dokumenty powinny znajdować się w zamkniętej kopercie oznaczonej imieniem i nazwiskiem kandydata z dopiskiem „Nabór na stanowisko woźnej”
Dokumenty kandydatów nie zakwalifikowanych na w/w stanowisko zostaną komisyjnie zniszczone.
Zatwierdzam mgr Karol Rakowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
15 listopada bieżącego roku przypadał Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie tematyka antynikotynowa powiązana została z edukacją uczniów w zakresie praw dziecka oraz realizacją treści dotyczących działań przeciw przemocy i agresji.
Z tej okazji uczniowie klas: IV, V, VII i VIII pod kierunkiem pedagoga i nauczyciela biologii przygotowali krótki program artystyczny dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
„Na powitanie wszyscy razem, paleniu nie, paleniu nie, paleniu nie,
z całego serca pełnym gazem: papieros precz, papieros precz, papieros precz!”.
Tym przerywnikiem muzycznym, zainicjowanym przez uczennicę klasy VIII, zwrócili się do zebranych rozpoczynając spotkanie na temat przyczyn sięgania po papierosy, szkodliwości palenia wymienili też korzyści zdrowotne, ekonomiczne i społeczne wynikające z rzucenia nałogu.
Młodzież zwróciła również uwagę na skutki biernego palenia u dzieci.
Następnie uczniowie klas: IV i V odegrali scenkę kabaretową:„ Już wybrałem-nie palę” , w której, w humorystyczny sposób przedstawili motywy skłaniające palacza do rzucenia nałogu.
Kolejnym elementem programu było wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym w ramach „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” przez nauczyciela biologii, którego celem było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych społeczności szkolnej i promowanie mody na niepalenie.
Na konkurs wpłynęło wiele prac, które w bardzo wymowny sposób pokazały, jak nałóg palenia papierosów postrzegają najmłodsi.
Nagrodzono sześć prac.
Dyrektor Szkoły podsumowując spotkanie, stwierdził, iż ma nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, zaowocują unikaniem biernego palenia, tym bardziej, że dzieci mają prawo do godziwych warunków socjalnych (prawo do życia w warunkach zapewniających właściwy rozwój fizyczny i psychiczny) i w tym zakresie powinny też edukować swoich rodziców, dziadków, krewnych.
Liczymy , że po obejrzeniu naszego występu zyskamy nowych zwolenników walki z paleniem tytoniu.
Na zakończenie wychowawcy klas I-III i IV-VIII otrzymali krótką ankietę , w której uczniowie, po zakończeniu programu artystycznego,
anonimowo mieli odpowiedzieć na dwa pytania.
Z analizy ankiety wynika, że zarówno wśród uczniów klas I- III, jak i IV-VIII zdarzyły się przypadki zapalenia papierosa (większy % wśród
Uczniów II etapu nauczania).
Odwrotna sytuacja dotyczy przebywania w zadymionych pomieszczenia, w których częściej przebywają dzieci młodsze. Dlatego będziemy
starali się podnosić świadomość rodziców w zakresie biernego palenia, które powoduje takie same negatywne skutki zdrowotne, co aktywne palenie papierosów!
14 listopada 2018 r. klasa czwarta uczestniczyła w wycieczce do Ciechanowa. Pierwszym punktem wycieczki były zajęcia edukacyjne w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dzieci po ich zakończeniu otrzymały upominki: kaski rowerowe, lampki do roweru, odblaski, kamizelki oraz smycze odblaskowe. Są to z pewnością rzeczy, które pomogą w zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunami (p. Ewą Siwińską i p. Danutą Sumińską) poznali historię Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali przewodnika. Dowiedzieli się m. in. jaką rolę pełnił Zamek Książąt Mazowieckich oraz o czym głoszą lokalne legendy zamkowe. Ostatnim punktem była upragniona przez uczniów kręgielnia, w której przy odrobinie rywalizacji i aktywności uczniowie spędzili miło czas.
9 listopada 2018 r. uroczyście obchodziliśmy 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
W tym dniu odbyła się uroczysta akademia „Wolności bije dzwon” , a także prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem pani B. Kaźmierczak „ Rodzina kolebką polskości.
Prezentację uświetniły piękne pieśni, a także strofy poezji patriotycznej. O godzi nie 1115 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski , łącząc się z uczniami całego kraju „Rekord dla Niepodległej”.
Następnie odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły panem doktorem pułkownikiem Arkadiuszem Wochnowiczem, któremu uczniowie zadawali ciekawe pytania dotyczące wspomnień związanych z naszą szkołą oraz jego ciekawą praca. Pan pułkownik wspominał także o misjach w Kosowie, w których uczestniczył dwukrotnie.
To było wspaniałe spotkanie po latach…..!
Następnie odbył się przegląd piosenki legionowej, a także debata oksfordzka, w której wzięli udział uczniowie kl. IV – VIII.
Ostatnim punktem obchodów był happening uczniów i nauczycieli promujący naszą szkołę i 100 lecie niepodległości Polski.
To był udany dzień!
Nasza szkoła stwarza uczniom warunki do nabywania wiedzy i umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i technik wywodzących się z informatyki, w tym wykorzystywania informacji z różnych źródeł, posługiwania się komputerem i podstawowymi urządzeniami cyfrowymi oraz stosowania tych umiejętności na lekcjach, m.in. przyrody.
Jako nauczyciel staram się korzystać z technologii informacyjnej, jako pomocy w nauczaniu swojej dziedziny odpowiednio do poziomu i zakresu przewidzianego w programie nauczania.
W zespołach nauczycielskich ustalono, że będziemy dzielić się własnymi doświadczeniami nie tylko w momencie wielu rozmów i dyskusji na przerwach, po lekcjach, ale również obserwując wybrane fragmenty lub całe lekcje, żeby w jak największym stopniu angażować dzieci w tok lekcji, co pozwoli uczniom na satysfakcjonujące zakończenie roku szkolnego, a nam- nauczycielom zapewni stały rozwój warsztatu poprzez systematyczne obserwowanie skuteczności różnych elementów lekcji i aspektów naszej pracy.
Ósmego listopada b.r., w pracowni komputerowej, realizowany był na lekcji przyrody, temat dotyczący poznawania składników pogody. Celem lekcji było uświadomienie uczniom, że pogoda jest zawsze, zmieniają się tylko jej składniki (elementy) .
Początkowo uczniowie pracowali metodą burzy mózgów zapisując skojarzenia dotyczące pogody a następnie, po obejrzeniu prezentacji, dopisywali składniki pogody, których brakowało.
W dalszym ciągu zajęć wybrani uczniowie zaznaczali wartości temperatury na termometrze, wymieniali składniki kształtujące pogodę, zapoznawali się z przyrządami do pomiaru poszczególnych składników pogody, odczytywali prognozę przy pomocy symboli, rozróżniali opady od osadów.
Następnie, w parach wypełniali karty pracy. Wszyscy dokładnie zrozumieli polecenia o czym świadczyły podniesione zielone kartki (na lekcjach stosujemy bowiem elementy O.K.) i prezentacja wyników pracy w parach.
Na koniec chętny uczeń wcielił się w rolę prezentera pogody i przedstawił prognozę pogody, posługując się zamieszczoną w prezentacji mapą pogody.
Końcowy element zajęć był obserwowany przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Obserwacja miała na celu monitoring umiejętności końcowych nabytych przez uczniów.
Ostatnim ogniwem było wypełnienie przez uczniów ankiety, w której 100% dzieci wskazało, że :
1. Lekcja z komputerem była dla nich bardziej interesująca niż praca z książką.
2. Zrozumienie treści lekcji okazało się łatwiejsze.
3.Używanie komputera na lekcji bardziej zmobilizowało uczniów do pracy.
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W ŁASZEWIE.
W piątek 26października 2018r. odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość pasowania na uczniów pierwszoklasistów. Dzieci i rodziców przywitał Pan Dyrektor Karol Rakowski.
Starsze koleżanki z klasy VIII przygotowały dla naszych pierwszaków krótki wstęp do głównej uroczystości. Bardzo przejęci uczniowie pod okiem wychowawczyni Bogumiły Wochnowicz przedstawili spektakl w formie wierszy i piosenek. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, powtarzając tekst ślubowania. Pan Dyrektor wielkim ołówkiem pasował dzieci na uczniów naszej szkoły i rozdał pamiątkowe dyplomy. Rodzice zaś przygotowali dla swoich pociech słodkości - niespodzianki. Następnie dzieci wraz z rodzicami rozeszli się do klas na uroczysty słodki poczęstunek . Ten dzień na długo zapadnie w pamięci naszych pierwszoklasistów.
Czytanie pełni bardzo ważną rolę w edukacji dzieci. Dzięki niemu wzbogaca się słownictwo czynne dziecka, rozwija się wyobraźnia, ćwiczy się pamięć i koncentrację, jest doskonałym sposobem na dudę. Dlatego też w dniu 24 października 2018 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie w ramach akcji prowadzonej przez sieć sklepów „Biedronka” czytali książkę Renaty Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków”. Wykonywali też prace plastyczne, które wzięły udział w konkursie dotyczącym dalszego ciągu przygód Słodziaków. Uczniowie debatowali w grupach nad wyłonieniem najlepszych trzech prac. Z wyłonionych prac wybrano trzy najładniejsze. Pierwsze miejsce zajęła praca ucznia klasy II – Damiana Garczewskiego, drugie miejsce zajął uczeń klasy I – Bartosz Śniegocki, III miejsce zajął również uczeń klasy I – Bartosz Antoszewski.
Kolejnym etapem tego konkursu było wyłonienie było wyłonienie uczniów najlepiej czytających, ze zwróceniem uwagi na płynność, poprawność i wyrazistość czytania. Z każdej klasy wyłoniono po jednym przedstawicielu. I tak w klasie I za najlepiej czytającego chłopca uznano Jakuba Dejneckiego, w klasie II – najlepiej czytającą osobą była Maja Żmijewska, w klasie III – Adam Błażejczyk.
Następnym elementem konkursu było wyłonienie jednego ucznia z klas I – III, którzy przeczytali Gang Słodziaków i zdobyli wszystkie naklejki w albumie ucznia. Albumy uczniów wraz z wszystkimi naklejkami głównych bohaterów, którzy przez 21 dni czytali w domu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków wrzucono do urny. Losowania dokonał dyrektor szkoły Karol Rakowski, wylosowano ucznia klasy I – Bartosza Śniegockiego, który otrzymał w nagrodę książkę Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Pozostali wyróżnieni uczniowie również otrzymali drobne upominki w postaci pluszowych słodziaków, bohaterów w/w pozycji książkowej oraz inne nagrody. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć w niewielkim stopniu zaszczepiliśmy wśród naszych uczniów i ich rodziców pasję wspólnego czytania.
Wychowawcy klas I – III. Beata Jędrzejewska, Bogumiła Wochnowicz, Barbara Komorowska.
26 października odbył się w naszej szkole "Dzień Przedszkolaka". "Jagódki" z oddziału przedszkolnego przedstawiły swój program artystyczny. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz zatańczyły popularny taniec "Kaczuszki". Występy dzieci oklaskiwali rodzice, którzy licznie przybyli na tą uroczystość. Dyrektor szkoły pan Karol Rakowski pogratulował wspaniałych występów oraz złożył dzieciom najlepsze życzenia, a rodzice wręczyli piękne upominki. Na zakończenie uroczystości w sali przedszkolnej czekał na wszystkich słodki poczęstunek.
16 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie uroczyście świętowali Dzień Patrona Jana Pawła II. Odbyła się uroczysta akademia "Habemus Papam" z okazji 40 - lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Następnie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wyszli na dwór, by wysłać balony w kolorach papieskich ( imię i narysowane serduszko) do nieba.
Mamy nadzieję, że dotarły do Nadawcy....
Potem cała społeczność szkolna zasiadła przy ognisku, gdzie pieczono kiełbaski.
Na zakończenie tego uroczystego dnia odbyły się zawody sportowe ( rozgrywki w piłkę nożną).
To był udany dzień!!!
„Dzień Edukacji Narodowej
połączony z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych”
Z tej okazji nauczycielki języka angielskiego- Marta Słocka i języka niemieckiego Izabela Chabowska-Rakowska wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowały uroczystą akademię, na której przedstawiono humorystyczne scenki sytuacyjne zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. Nie zabrakło także piosenek śpiewanych w obcych językach oraz tańca „ Chocolate” .Całą społeczność szkolna przygotowała europejskie potrawy,z ekoproduktów, które wszyscy mieli okazję skosztować.
Po części artystycznej dyrektor szkoły Karol Rakowski wręczył nagrody dla naszych pedagogów
Serdecznie gratulujemy, a wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego:-) SU
17 EDYCJA „GALI UBI CARITAS 2018”
29 września 2018 roku w Warszawie odbyła się GALA UBI CARITAS 2018 ( uroczystość wręczenia nagród za wrażliwość na potrzeby ludzi ubogich w Polsce), na którą została zaproszona pani Danuta Sumińska – opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie oraz przedstawiciele młodzieży: Julia Kopczyńska, Wiktoria Sumińska i Klaudia Sznajderowicz. Otrzymaliśmy ZŁOTY MEDAL IN SEVIVE CARITAS. Uzasadnienie kapituły: „ Od początku swojego istnienia placówka znacząco przyczyniła się do propagowania idei wolontariatu wśród dzieci. Obejmuje troską dzieci niepełnosprawne z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Kraszewo-Czubaki. Włącza się także w organizowanie akcji charytatywnych Caritas Diecezji Płockiej, m.in. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Baranków i Jałmużny Wielkopostnej”.
Bardzo się cieszymy, jesteśmy dumni z naszej młodzieży i Jej zaangażowania w niesienie pomocy ludziom potrzebującym. Dziękujemy ks. Kanonikowi Romanowi Tomaszewskiemu za wskazywanie dróg i uwrażliwienie naszych serc oraz ks. Dyrektorowi Caritas Szczepanowi Bugaj za dostrzeżenie naszej trudnej pracy. Zapewniamy, iż ta nagroda, zaszczytne wyróżnienie, będzie dla nas motywacją do dalszej pracy.
Dnia 28 września 2018r. zostały po raz kolejny zorganizowane i przeprowadzone demokratyczne wybory do władz Samorządu Uczniowskiego pod patronatem akcji „Samorządy Mają Głos” a także wybory Rzecznika Praw Ucznia.
Koordynatorem jest p. Marta Słocka
Było to ważne doświadczenie dla wszystkich uczniów i uczennic, w praktyce uczącym jak działają mechanizmy demokratyczne. Na dwa dni przed kandydaci mogli przedstawić swoje programy wyborcze. Po prezentacji na dzień przed wyborami odbyła się cisza wyborcza, następnie w piątek pod okiem komisji głosowaliśmy na poszczególnych kandydatów. Wyniki głosowania przedstawiły się następująco:
Przewodnicząca-Julia Antonowicz
Z-ca Alan Ogrodniczak
Skarbnik Julia Koźlarska
Sekretarz Oliwia Ogrodniczak
Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy ! Cała relacji z wyborów została opublikowana na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Rzecznikiem Praw Ucznia została pani Beata Jędrzejewska
28 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja szkoły. "Pożar" zmusił uczniów i nauczycieli do bezpiecznego opuszczenia budynku.
Dzieci miały okazję poznać pracę strażaków oraz zobaczy wozy strażackie w akcji gaśniczej.
To była frajda!
Dziekujemy strażakomz Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie oraz ochotnikom z OSP w Krzeczanowie.
„Kultura języka”
czyli Jak zapobiegać wulgaryzmom
Dnia 25 września w ramach działań związanych z realizacją Programu Wychowawczo-Profilaktycznego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie odbyła się otwarta prelekcja dla rodziców i nauczycieli dotycząca przeciwdziałania wulgaryzmom. Zajęcia z wykorzystaniem TIK poprowadziła pani Marta Słocka.
ROK SZKOLNY 2018/2019
Godziny odjazdu autobusów
Kursy dowozów rannych
Siemiątkowo 710
Łaszewo Pieńki 715
Wola Łaszewska 725
Cyndaty – Gutkowo 730
Krzeczanowo 735
Łaszewo 738
Kursy południowe: poniedziałek, środa, czwartek
Siemiątkowo 1330
Gradzanowo Kościelne 1335
Łaszewo 1340
Krzeczanowo 1343
Cyndaty 1350
Wola Łaszewska 1405
Siemiątkowo 1420
Kursy południowe: wtorek, piątek
Siemiątkowo 1240
Gradzanowo Kościelne 1245
Łaszewo 1255
Krzeczanowo 1258
Cyndaty 1305
Wola Łaszewska 1315
Siemiątkowo 1325
Kursy popołudniowe : poniedziałek, czwartek
Siemiątkowo 1530
Gradzanowo Kościelne 1535
Łaszewo 1540
Krzeczanowo 1543
Cyndaty 1550
Wola Łaszewska 1555
Siemiątkowo 1610
Kursy popołudniowe : wtorek
Siemiątkowo 1330
Gradzanowo Kościelne 1335
Łaszewo 1340
Krzeczanowo 1343
Cyndaty 1350
Wola Łaszewska 1355
Siemiątkowo 1410
Kursy popołudniowe : środa, piątek
Siemiątkowo 1430
Gradzanowo Kościelne 1435
Łaszewo 1440
Krzeczanowo 1443
Cyndaty 1450
Wola Łaszewska 1455
Siemiątkowo 1510
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września. O godz. 900 w Kościele Parafialnym w Gradzanowie odprawiona zostanie Msza Św., na którą Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza. Następnie o godz. 1000 na sali gimnastycznej w szkole, uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny.
Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wszyscy uczniowie otrzymają podręczniki szkolne (wskazane byłoby zabranie plecaków).
22 czerwca 2018 roku cała społeczność szkolna żegnała się ze szkołą i witała wakacje. Dzieci pod kierunkiem pani Bogumiły Kaźmierczak przygotowały i zaprezentowały humorystyczny program kabaretowy „Przygody Kamcia i nie tylko”. Zakończenie roku szkolnego było radosne, a zarazem bardzo smutne…
Żegnaliśmy Wspaniałego Kapłana – Przyjaciela szkoły i proboszcza ks. kanonika Romana Tomaszewskiego, który przestał pełnić posługę kapłańską w parafii Gradzanowo. Dyrektor Szkoły powiedział: „Byłeś naszym przewodnikiem, autorytetem i przyjacielem”. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Julia Kopczyńska i Klaudia Sznajderowicz samodzielnie ułożyły słowa do melodii „Barki”. Ksiądz kanonik został obdarowany i udekorowany medalem kapitana i czapką kapitańską. Następnie Dyrektor Szkoły rozdał świadectwa, dyplomy i książki uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Pozostałe dzieci otrzymały świadectwa od swoich wychowawców. Rozstaliśmy się na okres wakacji z „łezką w oku”.
Wspaniałych wakacji!!!
W kwietniu 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3-6 latki ze Szkoły Podstawowej w Łaszewie wzięły udział w X edycji ekokonkursu „O czyste powietrze dbamy - ze smogiem wygramy”. Konkurs nawiązuje do problemów związanych z jakością powietrza atmosferycznego i jego wpływu na zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom jakie skutki niesie ze sobą zanieczyszczanie powietrza oraz podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci w związku z zagrożeniami jakie powoduje smog.
W konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej wzięły udział następujące osoby: Lena Antoszewska, Jakub Muchyński i Ania Żmijewska. Plakat z hasłem antysmogowym został wykonany z bibuły i przesłany do oceny na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W pomoc przy wykonaniu plakatu zaangażowały się mamy, za co bardzo dziękuję.
Dnia 17 czerwca 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3-6 latki ze Szkoły Podstawowej w Łaszewie wzięły udział w montażu słowno-muzycznym promującym zdrowy styl życia na „Dniach Siemiątkowa”.
Udział w przedstawieniu wzięły następujące osoby: Bartosz Antoszewski, Lena Antoszewska, Bartosz Grzybowski, Nikola Falkiewicz, Natalia Jankowska, Wiktoria Klimkowska, Alicja Nawrocka i Ania Żmijewska. Dzieci recytowały wiersze o witaminkach i ich wpływie na zdrowie człowieka, zaprezentowały piosenkę pt. „Jagódki”. Nikola Falkiewicz recytowała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Przedszkolaczki pięknie prezentowały się w strojach jagódek przygotowanych przez Panią Dorotę Lipka. W nagrodę za udział w występach Wójt Gminy Siemiątkowo zapewnił dzieciom przejażdżkę na wybranej przez dziecko karuzeli w Lunaparku.