…………………………… …………………… .......................................................................
imię i nazwisko rodzica miejscowość, data
…………………..…………………………..
telefon do natychmiastowego kontaktu
OŚWIADCZENIE RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA, KTÓRE UCZĘSZCZA
DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁASZEWIE (EGZAMINY KL.VIII)
Oświadczam, że moje dziecko ………………………………………………………………..
Jest zdrowe oraz w ciągu 14 dni nie miało kontaktu z żadną osobą zarażoną przebywającą w kwarantannie lub izolacji. W przypadku wystąpienia objawów chorobowych nie będę przysyłała/przysyłał mojego dziecka do szkoły i zawiadomię telefonicznie szkołę o tym fakcie.
1. Zapoznałam/em się i akceptuję procedurę bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19 obowiązującą w szkole na egzaminach kl. VIII, nowe zasady higieny i nie mam w stosunku do nich zastrzeżeń. Procedura dostępna na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Łaszewie: https://splaszewo.edupage.org
2. Jestem świadoma/y możliwości zarażenia się mojego dziecka, mnie, moich domowników, opiekunów w szkole i innych dzieci w szkole COVID-19. Jestem świadoma/y, iż podanie nieprawdziwych informacji naraża na kwarantannę wszystkich uczestników opieki wraz z opiekunami i dyrekcją jak również ich rodzinami.
3. Jestem odpowiedzialna/y za podjętą przeze mnie decyzję posłania dziecka do Szkoły Podstawowej w Łaszewie, a tym samym możliwość zarażenia COVID-19.
4. Zobowiązuję się do systematycznego przypominania dziecku podstawowych zasad higieny (prawidłowego mycia rąk, zasłaniania ust i nosa przy kichaniu lub kasłaniu).
5. Wyrażam zgodę na mierzenie temperatury mojego dziecka przy przyjęciu do szkoły na egzamin
7. Podczas wejścia do szkoły konieczne jest posiadanie przez dziecko maseczki ochronnej i rękawiczek.
8. Zobowiązuję się do każdorazowego odbierania telefonu od nauczycieli/dyrektora. Proszę podać numer telefonu, który będzie dostępny w każdej chwili ( nr tel. …………………… ……………………..)
9.O zmianie powyższych oświadczeń natychmiast powiadomię Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łaszewie.
10. Wyrażam zgodę na przekazanie terenowej jednostce Sanepidu danych osobowych dziecka, rodzica/opiekuna w przypadku podejrzenia zarażenia COVID-19.
Łaszewo, ………………………… …………………………………………
Czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego
Zał. nr 1 do zarządzenia Nr 10/20
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łaszewie z dnia 22.05.2020
Procedury egzaminacyjne w czasie epidemii koronawirusa COVID – 19–egzamin klasy VIII
16-18.06.2020 Szkoła Podstawowa w Łaszewie
• Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, obserwator), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
• Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych
• Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,
• Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
• zdający,
• osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy,
• inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.,
• pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
• Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów, przedstawicieli mediów.
• Zdającym nie wolno wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
• Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki.
• Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
• Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
• Na terenie szkoły w czasie egzaminów nie ma możliwości zapewnienia posiłków.
• Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu.
Środki bezpieczeństwa osobistego
• Uczniowie przybywają do szkoły z zakrytymi ustami i nosem na 20 minut przed rozpoczęciem egzaminu i kierują się wprost do sali gdzie będzie egzamin. Przy drzwiach
wejściowych członek ZN identyfikuje zdającego i wpuszcza go do sali. Zdający siada przy stoliku oznaczonym jego numerem w dzienniku , przy czym numery na stolikach zostaną rozłożone losowo.
• Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej.
• Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
1) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
2) wychodzi do toalety
3) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
• Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy, podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.
• Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy jest to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.
• Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, mogą przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m
Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z organizacją pracy zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa
1. Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później niż do 29 maja 2020 r.
2. Dyrektor szkoły niezwłocznie przekazuje informację o konieczności organizacji egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej oraz postępuje zgodnie z informacją o zgłaszaniu do OKE dodatkowej sali egzaminacyjnej
Członkowie komisji nadzorujących
• Miejsca dla członków zespołu nadzorującego znajdują się z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu nadzorującego
( w trakcie czynności organizacyjnych : rozdawanie arkuszy, zbieranie arkuszy, podchodzenie do zdającego w chwili gdy prosi o wyjaśnienie), członkowie zespołu nadzorującego są zobowiązani zakrywać usta i nos oraz mieć założone rękawiczki).
• Członkowie zespołu nadzorującego w rękawiczkach odbierają arkusze od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego. Arkusze są rozdawane zdającym również przez osoby, które mają założone rękawiczki, oraz mają zakryte usta i nos.
• Członkowie zespołu nadzorującego powinni do niezbędnego minimum ograniczyć poruszanie się po sali egzaminacyjnej; konieczne jest jednak regularne nadzorowanie pracy zdających w pozycji stojącej.
• Przed rozpoczęciem egzaminu członkowie ZN informują zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
1) zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi ,
2) obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym ,
3) niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką,
4) konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie,
5) opuszczeniu na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
Przygotowanie szkoły i sal egzaminacyjnych
• Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku są otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowią:
1) egzamin z języków obcych nowożytnych w zakresie zadań na rozumienie ze słuchu, podczas których odtwarzane jest nagranie z płyty CD,
2) sytuacje, w których sale egzaminacyjne są wietrzone, tak aby nie tworzyć przeciągów. Jeżeli ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego drzwi nie mogą być otwarte, zapewnia się regularną dezynfekcję klamek/uchwytów.
• Sale egzaminacyjne należy wietrzyć przed wpuszczeniem do nich zdających, mniej więcej co godzinę w trakcie egzaminu (jeżeli pogoda na to pozwala oraz na zewnątrz
budynku nie panuje zbyt duży hałas) oraz po egzaminie, dbając o zapewnienie komfortu zdających.
• Zdający będą mogli zostawić rzeczy (kurtkę, torbę, telefon) w szatni (przebieralnia przy sali gimnastycznej), która zostanie zamknięta na czas egzaminu i otworzona po egzaminie przez sprzątaczkę.
• Toalety, z których będą korzystali uczniowie i zespoły nadzorujące będą na bieżąco dezynfekowane.
• Wyznacza się przebieralnię jako pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować zdającego w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych oraz salę nr 2 dla członków ZN.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego
• Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego (przebieralnia) lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu (sala nr 2),
• W przypadku zdającego, PZE niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły oraz informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe.
• W przypadku wystąpienia konieczności odizolowania członka zespołu nadzorującego przejawiającego objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu – (sala nr 2), przewodniczący zespołu egzaminacyjnego niezwłocznie powiadamia o tym fakcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, z którym ustala sposób postępowania. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego – tak szybko, jak jest to możliwe –zapewnia zastępstwo za członka zespołu, który nie może brać udziału w przeprowadzaniu danego egzaminu. Jeżeli nie będzie to możliwe, dyrektor OKE może wydać zgodę na zakończenie przeprowadzania egzaminu w niepełnym składzie zespołu nadzorującego, jeżeli nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa zdających oraz zapewniony jest odpowiedni nadzór nad pracą zdających. Informację o wystąpieniu opisanej sytuacji odnotowuje się w protokole przebiegu egzaminu w danej sali oraz w protokole zbiorczym.
• W przypadku wystąpienia konieczności odizolowania zdającego, członka zespołu nadzorującego lub innej osoby zaangażowanej w przeprowadzanie egzaminu przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu – (sala nr 2), przewodniczący zespołu
egzaminacyjnego może podjąć również decyzję o przerwaniu i unieważnieniu egzaminu dla wszystkich zdających, którzy przystępowali do danego egzaminu w danej sali, jeżeli z jego oceny sytuacji będzie wynikało, że takie rozwiązanie jest niezbędne
• W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy, niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, należy niezwłocznie odsunąć go od pracy, powiadomić właściwą miejscowo stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń. Obszar, w którym poruszał się pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi procedurami, oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty). Należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury, biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
• Ustala się listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie, i zalecenie stosowania się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z osobą potencjalnie zakażoną.
• Zawsze w przypadku wątpliwości należy się zwrócić do SANEPiD-u w celu konsultacji lub uzyskania porady.
…………………………… …………………………………
imię i nazwisko rodzica miejscowość, data
…………………..…………………………..
telefon do natychmiastowego kontaktu
OŚWIADCZENIE RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA, KTÓRE UCZĘSZCZA
DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁASZEWIE (EGZAMINY KL.VIII)
Oświadczam, że moje dziecko ………………………………………………………………..
Jest zdrowe oraz w ciągu 14 dni nie miało kontaktu z żadną osobą zarażoną przebywającą w kwarantannie lub izolacji. W przypadku wystąpienia objawów chorobowych nie będę przysyłała/przysyłał mojego dziecka do szkoły i zawiadomię telefonicznie szkołę o tym fakcie.
1. Zapoznałam/em się i akceptuję procedurę bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19 obowiązującą w szkole na egzaminach kl. VIII, nowe zasady higieny i nie mam w stosunku do nich zastrzeżeń. Procedura dostępna na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Łaszewie: https://splaszewo.edupage.org
2. Jestem świadoma/y możliwości zarażenia się mojego dziecka, mnie, moich domowników, opiekunów w szkole i innych dzieci w szkole COVID-19. Jestem świadoma/y, iż podanie nieprawdziwych informacji naraża na kwarantannę wszystkich uczestników opieki wraz z opiekunami i dyrekcją jak również ich rodzinami.
3. Jestem odpowiedzialna/y za podjętą przeze mnie decyzję posłania dziecka do Szkoły Podstawowej w Łaszewie, a tym samym możliwość zarażenia COVID-19.
4. Zobowiązuję się do systematycznego przypominania dziecku podstawowych zasad higieny (prawidłowego mycia rąk, zasłaniania ust i nosa przy kichaniu lub kasłaniu).
5. Wyrażam zgodę na mierzenie temperatury mojego dziecka przy przyjęciu do szkoły na egzamin
7. Podczas wejścia do szkoły konieczne jest posiadanie przez dziecko maseczki ochronnej i rękawiczek.
8. Zobowiązuję się do każdorazowego odbierania telefonu od nauczycieli/dyrektora. Proszę podać numer telefonu, który będzie dostępny w każdej chwili ( nr tel. …………………… ……………………..)
9.O zmianie powyższych oświadczeń natychmiast powiadomię Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łaszewie.
10. Wyrażam zgodę na przekazanie terenowej jednostce Sanepidu danych osobowych dziecka, rodzica/opiekuna w przypadku podejrzenia zarażenia COVID-19.
Łaszewo, ………………………… …………………………………………
Czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego
W ramach godzin prowadzonych zdalnie dzieci z klas I-III wzięły udział w spotkaniach twórczych pod hasłem „ Ortomaci w naszych domach”. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę dotyczącą twórczego myślenia. Trzeba było wykazać się ogromną kreatywnością.
Organizatorzy byli pod ogromnym wrażeniem kreatywności uczniów oraz ich niezwykłym talentem. Prace dzieci będą opublikowane na stronie MSCDN w Płocku oraz na stronie Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku. Serdeczne gratulacje dla uczniów oraz ich rodziców za zaangażowanie w projekcie
Marta Słocka
…………………………..…
miejscowość, data
Imię i nazwisko rodzica…………………………………………………………….............
…………………..…………………………............... telefon do natychmiastowego kontaktu
OŚWIADCZENIE RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA, KTÓRE UCZĘSZCZA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁASZEWIE
Oświadczam, że moje dziecko ………………………………………………………………..
Jest zdrowe oraz w ciągu 14 dni nie miało kontaktu z żadną osobą zarażoną przebywającą w kwarantannie lub izolacji. W przypadku wystąpienia objawów chorobowych nie będę przysyłała/przysyłał mojego dziecka do szkoły i zawiadomię telefonicznie szkołę o tym fakcie.
1. Zapoznałam/em się i akceptuję procedurę bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19 obowiązującą w szkole na konsultacjach , nowe zasady higieny i nie mam w stosunku do nich zastrzeżeń. Procedura dostępna na stronie internetowej S.P.w Łaszewie: https://splaszewo.edupage.org/
2. Jestem świadoma/y możliwości zarażenia się mojego dziecka, mnie, moich domowników, opiekunów w przedszkolu i innych dzieci w przedszkolu COVID-19. Jestem świadoma/y, iż podanie nieprawdziwych informacji naraża na kwarantannę wszystkich uczestników opieki wraz z opiekunami i dyrekcją jak również ich rodzinami.
3. Jestem odpowiedzialna/y za podjętą przeze mnie decyzję posłania dziecka do Szkoły Podstawowej w Łaszewie, a tym samym możliwość zarażenia COVID-19.
4. Zobowiązuję się do systematycznego przypominania dziecku podstawowych zasad higieny (prawidłowego mycia rąk, zasłaniania ust i nosa przy kichaniu lub kasłaniu).
5. Wyrażam zgodę na mierzenie temperatury mojego dziecka przy przyjęciu do szkoły i pomiar temperatury w trakcie trwania opieki.
7. Podczas wejścia do szkoły konieczne jest posiadanie przez dziecko maseczki ochronnej i rękawiczek.
8. Zobowiązuję się do każdorazowego odbierania telefonu od nauczycieli/dyrektora. Proszę podać numer telefonu, który będzie dostępny w każdej chwili ( nr tel. …………………… ……………………..)
9. O każdorazowej zmianie powyższych oświadczeń natychmiast powiadomię Dyrekcję ZSP.
10. Wyrażam zgodę na przekazanie terenowej jednostce Sanepidu danych osobowych dziecka, rodzica/opiekuna w przypadku podejrzenia zarażenia COVID-19.
Łaszewo, …………………… Czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego
Zał. do zarządzenia Nr 9/20
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łaszewie z dnia 22.05.2020
Procedury – postępowania w czasie udzielania konsultacji uczniom w czasie epidemii koronawirusa COVID – 19
Zasady obowiązujące nauczycieli
higieny rąk (mycie i dezynfekcja),
higieny dróg oddechowych (podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, a następnie jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce),
konieczność stosowania środków ochrony osobistej (np. rękawiczek, maseczek itp.) oraz mycia i dezynfekcji rąk, w tym szczególnie:
przed i po kontakcie z dziećmi i młodzieżą,
po kontakcie z zanieczyszczonymi powierzchniami lub sprzętem,
po usunięciu środków ochrony osobistej,
Zasady obowiązujące ucznia
- do szatni wchodzimy pojedynczo,
- obuwie ma być umieszczone w worku,
- po wyjściu z szatni udajesz się do sali, e której będziesz miał zajęcia, tam możesz zdjąć maseczkę.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u nauczycieli
Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia CIVID – 19
Łaszewo, 22.05.2020 r.
Zarządzenie Nr 9/20
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
z dnia 22 maja 2020 r.
w sprawie wprowadzenia do stosowania procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. 2019, poz. 1148 ze zm.- ost. zm. Dz. U. 2020, poz. 2248) oraz wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dla szkół – konsultacje w szkole zarządzam, co następuje:
§ 1
1. Wprowadza się do stosowania procedury bezpieczeństwa na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie w trakcie konsultacji uczniów z nauczycielami w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
2. Procedury stanowią załącznik nr 1 do zarządzenia.
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Karol Rakowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jan Pawła II w Łaszewie
Łaszewo, 22.05.2020 r.
Zarządzenie Nr 8/20
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
z dnia 22 maja 2020 r.
w sprawie wprowadzenia do stosowania procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. 2019, poz. 1148 ze zm.- ost. zm. Dz. U. 2020, poz. 2248) oraz wytycznych Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia z dnia 30 kwietnia 2020 r. wydanych w związku z decyzją o otwarciu przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego i wytycznych przeciwepidemioloicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, wydanych na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. 2019, poz. 59 ze zm.- ost. zm. Dz. U. 2020, poz. 567) oraz wytycznych Głównego Inspektora sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych- edukacja wczesnoszkolna zarządzam, co następuje:
§ 1
1. Wprowadza się do stosowania procedury bezpieczeństwa na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
2. Procedury stanowią załącznik nr 1 do zarządzenia.
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Karol Rakowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jan Pawła II w Łaszewie
18 maja 1920r. przyszedł na świat najwybitniejszy Polak, Karol Wojtyła. W 2020 roku obchodzimy stulecie Jego urodzin. Co roku z okazji urodzin Patrona szkoły odbywał się konkurs multimedialny dla uczniów z całego Mazowsza. Dzieci przygotowywały uroczyste akademie uświetniające uroczystość. Teraz nie jesteśmy razem, ale także pamiętamy i kochamy… Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w projektach: „Słowo do nieba” i „Laurka do nieba”. Chcieliśmy w ten sposób oddać hołd naszemu Patronowi. Młodzież wzięła także udział w ogólnopolskim konkursie „Karta do nieba”.
Janie Pawle II, miej w opiece naszą szkołę!
Prosimy o zdrowie naszych rodzin, mieszkańców Ojczyzny i całego świata.
LAURKA DO NIEBA
Jan Paweł II
Kochałeś Ojcze kraj daleki.
Gdzie piękne góry ,rzeki.
Spędziłeś tu młode chwile.
Pomagałeś ludziom tyle.
Gdy Rzym wezwał Cię do siebie.
Polski naród był dumny z Ciebie .
Papieżem byłeś Wielkim!
Modliłeś się do Matki- Wybawicielki.
Nikogo nie opuściłeś w potrzebie .
Dziś my -modlimy się do Ciebie.
Byśmy razem w niebie byli.
I miłością Boga żyli.
M.S.
Goszczk, 14.05.2020r.
Drogi Ojcze Święty !
Janie Pawle II nie znałam Cię osobiście, od moich rodziców, dziadków i nauczycieli dowiedziałam się że Byłeś ciepłym i pełnym miłości człowiekiem. Dawałeś ludziom pokrzywdzonym nadzieję i potrafiłeś przywołać do porządku. Byłeś człowiekiem, którego kochał cały świat, a oni kochali Ciebie i nadal kochają. Chodzę do szkoły twojego imienia i bardzo jestem z tego powodu szczęśliwa, że to właśnie Ty jesteś patronem mojej szkoły. Uważam że warto Cię naśladować ze względu na to jakim byłeś człowiekiem. Byłeś największym przykładem wiary i miłości. Tyle dobrego zrobiłeś dla świata. Dziękuję że jesteś dla mnie autorytetem, za moich rodziców i całą rodzinę, dziękuję za wszystko.
Z szacunkiem do Ciebie
Julia
„WIELKI CZŁOWIEK"
KOCHAJĄCY I KOCHANY, PONAD WSZYSTKO WYSŁAWIANY.
OJCZE ŚWIĘTY NASZ KOCHANY PRZYJACIELU, BĄDŹ I CZUWAJ DZIŚ NAD NAMI.
KAŻDE DZIECKO RĄCZKI SKŁADA, GDY DO SNU SIĘ DZIŚ UKŁADA.
KIEDY JESTEM GDZIES W POTRZEBIE, JA WCIĄŻ MODLĘ SIĘ DO CIEBIE.
JANIE PAWLE TYŚ PATRONEM NASZEJ SZKOŁY ,PRZEZ WSZYSTKIE DZIECI UWIELBIONY.
PO WSZYSTKIE NARODY WYSŁAWIONY.
JANIE PAWLE NASZ KOCHANY TAKI SKROMNY, SZANOWANY.
I CHOĆ CIEBIE Z NAMI NIEMA, TY NAS WIDZISZ PRZECIEŻ Z NIEBA.
I NAD NAMI DZIEĆMI CZUWASZ.
KAŻDY Z NAS MA SWOJĄ DROGĘ, WYDEPTANE ŚCIEŻKI SWOJE.
KAŻDY Z NAS WCIĄŻ GDZIEŚ WĘDRUJE, WYPATRUJE SŁOŃCE CHMURE, OCZEKUJE PIĘKNEJ TĘCZY.
A JA CIEBIE OJCZE ŚWIĘTY.
KIEDY LEŻE DZIS NA ŁĄCE I WPATRUJĘ SIĘ W TE SŁOŃCE, TAKIE DUŻE I BŁYSZCZĄCE.
JESTEM WDZIĘCZNY I DZIĘKUJE ZA TO CO MNIE DZIŚ OTACZA, ZA RODZICÓW I ZA BRATA, ZA MYCH BLISKICH I PRZYJACIÓŁ.
TO WYSTARCZY, WIEM ŻE SKROMNOŚĆ TO POTĘGA.
BO TY PRZECIEŻ OJCZE ŚWIĘTY BYŁEŚ SKROMNY, UŚMIECHNIĘTY.
TY ZDOBYŁEŚ SERCA NASZE, KTÓRE BARDZO CIĘ KOCHAJĄ I DO KOŃCA WSPOMINAJĄ.
BĄDŹ I CZUWAJ WCIĄŻ NAD NAMI ZE ŚWIĘTYMI ANIOŁAMI.
MaMu
Życie…
Bóg dał Ci życie,
byś kochał i był kochany,
był Przyjacielem i miał przyjaciół.
Bóg dał Ci życie,
byś w sutannie szedł przez życie,
był Pasterzem i owieczek swych pilnował.
Bóg dał Ci życie,
byś wstąpił na tron Piotrowy
i głosił słowo Boże
niosąc wiarę, nadzieję i miłość.
A jako Pielgrzym narodów
uzdrawiał dusze każdego z nas.
Bóg dał Ci życie
Ojcze Święty w niebie u siebie,
byś z góry na nas patrzył
jak modlimy się do Ciebie.
Wiktoria Sumińska
Szanowni Państwo,
zmiana terminu egzaminu ósmoklasisty wpłynęła na przesunięcie terminu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Z uwagi na duże znaczenie tej kwestii dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców przekazujemy do konsultacji projekt harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Uwzględnia on m.in. nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Do wiadomości dołączamy projekt harmonogramu rekrutacji oraz komunikat MEN w tej sprawie. Prosimy o zapoznanie się z materiałami. Jednocześnie zachęcamy do udziału w konsultacjach.
Uwagi i opinie prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres mailowy konsultacje_rekrutacja@men.gov.pl do 13 maja br. do godz. 12.00.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Załączniki:
projekt_harmonogramu_rekrutacji_na_r_sz_2020-2021_konsultacje.pdf
Terminy_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_konsultacje_2.pdf
Żeby uczcić Dzień Ziemi (22.IV), który od lat był zapisany w kalendarzu imprez naszej szkoły, Dyrektor Szkoły przesłał nam link umożliwiający udział w warsztatach on-line:”Dzień Ziemi W Ministerstwie Klimatu”.
Z możliwościtej skorzystały trzy uczennice kl. VIII oraz nauczyciel biologii.
Celem warsztatów były kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym zachowania proekologiczne. Uczennice klasy VIII od dawna łączą zainteresowania ekologią i troską o najbliższe środowisko. Ochrona środowiska to dla nich wciąż pasja, dlatego zależy im na realizowaniu celów służących środowisku i odnoszeniu w tej dziedzinie zwycięstw.
Za pośrednictwem specjalnego czatu uczennice zadały pytania ministrowi Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyły w wykładach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje” i „OZE. Skąd mamy prąd?” . Wydarzenie zakończyły warsztaty filmowe „Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film?” Dz.
Cieszymy się niezmiernie, że uczennice naszej szkoły są chętne do stawiania pytań, formułowania problemów, krytycznego odnoszenia się do różnych informacji, dostrzegania powiązań nauki z życiem codziennym oraz związku między różnymi dziedzinami nauki.
Dziękujemy za tak ciekawie przedstawione zagadnienia.
WARUNKI I SPOSÓB OCENIANIA WEWNĄTRZSZKOLNEGO OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA JEDNOSTEK SYSTEMU OŚWIATY W ZWIĄZKU ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19
I. Sposób monitorowania postępów uczniów
oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów
II. Informowanie uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce,
a także uzyskanych przez ucznia ocenach
III. EGZAMIN KLASYFIKACYJNY
1. Egzamin klasyfikacyjny z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość przeprowadza się w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, o którym mowa w Rozporządzeniu MEN z dn. 20 marca 2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, jeżeli nie ma podstaw do ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej z powodu braku udziału ucznia w czasie zajęć kształcenia na odległość.
2. Brak udziału ucznia w zajęciach, o którym mowa w punkcie 1, rozumiany jest jako brak udziału w zajęciach prowadzonych on-line na platformie edukacyjnej lub w innych uzgodnionych formach kształcenia na odległość oraz brak przesyłania zadań potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym przez nauczyciela materiałem sprawdzającym realizację podstawy programowej.
3. Egzamin klasyfikacyjny przeprowadza się także w przypadkach opisanych w art. 37 ust. 4 [obowiązek poza szkołą], art. 115 ust. 3 [indywidualny tok nauki] i art. 164 ust. 3 i 4 [przechodzenie ze szkoły do szkoły] ustawy - Prawo oświatowe.
4. Uczeń przed egzaminem klasyfikacyjnym, drogą mailowa lub za pomocą innych uzgodnionych dostępnych form porozumiewania się na odległość, otrzymuje od wychowawcy zakres treści programowych, których będzie dotyczył egzamin oraz informacje o sposobie przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego.
5. Dzień i godzinę egzaminu oraz sposób komunikacji on-line przewodniczący komisji ustala z uczniem i jego rodzicami . Wyżej wymienione informację przekazuje uczniowi i rodzicom oraz członkom komisji drogą mailowa lub za pomocą innych, uzgodnionych dostępnych form porozumiewania się na odległość.
6. Egzamin klasyfikacyjny przeprowadza się w formie pisemnej i ustnej.
7. Egzamin w formie pisemnej polega na przesłaniu do ucznia o określonej godzinie na wskazany adres mailowy przez przewodniczącego komisji zadań do wykonania. Czas na wykonanie zadania określa nauczyciel przygotowujący zadania.
8. Uczeń po wykonaniu zadania odsyła odpowiedzi na adres zwrotny.
9. Egzamin w formie ustnej polega na nawiązaniu z uczniem przez komisję łączności audio-video za pomocą uzgodnionej aplikacji. Godzinę nawiązania połączenia ustala przewodniczący komisji w uzgodnieniu z rodzicami.
10. W celu weryfikacji samodzielnego wykonania zadań pisemnych, w czasie egzaminu ustnego, uczeń otrzymuje co najmniej jedno pytanie dotyczące przesłanych odpowiedzi udzielonych w trakcie egzaminu pisemnego.
11. Wymaga się, aby zadanie pisemne na egzaminie klasyfikacyjnym z plastyki, muzyki, techniki, informatyki i wychowania fizycznego dotyczyło wykonania zadań praktycznych. W czasie egzaminu ustnego, uczeń otrzymuje co najmniej jedno pytanie dotyczące omówienia zadania praktycznego.
12. Dla ucznia, który realizuje obowiązek szkolny poza szkołą, nie przeprowadza się egzaminów klasyfikacyjnych z:
1) obowiązkowych zajęć edukacyjnych: plastyki, muzyki, techniki i wychowania fizycznego oraz
2) dodatkowych zajęć edukacyjnych.
13. Egzamin klasyfikacyjny, o którym mowa w ust. 1, oraz egzamin klasyfikacyjny ucznia realizującego indywidualny tok nauki przeprowadza komisja, w której skład wchodzą
1) nauczyciel prowadzący dane zajęcia edukacyjne - jako przewodniczący komisji;
2) nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia edukacyjne.
14. Egzamin klasyfikacyjny, dla ucznia spełniającego obowiązek szkolny poza szkołą oraz dla ucznia przechodzącego z innej szkoły przeprowadza komisja, w której skład wchodzą:
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący
komisji;
2) nauczyciel albo nauczyciele zajęć edukacyjnych, z których jest przeprowadzany ten egzamin.
15. W przypadku, gdy nie jest możliwe powołanie nauczyciela danego języka obcego nowożytnego w skład komisji przeprowadzającej egzamin klasyfikacyjny, dla ucznia przechodzącego ze szkoły do innej szkoły, który kontynuuje we własnym zakresie naukę języka obcego nowożytnego jako przedmiotu obowiązkowego lub uczęszcza do oddziału w innej szkole na zajęcia z języka obcego nowożytnego, dyrektor szkoły powołuje w skład komisji nauczyciela danego języka obcego nowożytnego zatrudnionego w innej szkole, w porozumieniu z dyrektorem tej szkoły.
16. Przewodniczący komisji uzgadnia z uczniem spełniającym obowiązek szkolny poza szkołą oraz uczniem przychodzącym z innej szkoły oraz jego rodzicami liczbę zajęć edukacyjnych, z których uczeń może przystąpić do egzaminów klasyfikacyjnych w ciągu jednego dnia.
17. Podczas egzaminu klasyfikacyjnego mogą być obecni, w charakterze obserwatorów, rodzice ucznia.
18. Prace komisji są prowadzone, jeżeli w spotkaniu biorą udział obaj członkowie komisji.
19. Komisja sprawdza prace pisemne i ustala ocenę z egzaminu w terminie nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia egzaminu. Komisja, po przeprowadzeniu dyskusji, podejmuje decyzję dotyczącą ustalenia oceny klasyfikacyjnej zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji.
20. Informację o ustalonej ocenie przewodniczący komisji przekazuje niezwłocznie uczniowi i rodzicom drogą mailowa lub za pomocą innych, uzgodnionych z rodzicami, dostępnych form porozumiewania się na odległość.
21. Z egzaminu klasyfikacyjnego sporządza się protokół, zawierający:
1) nazwę zajęć edukacyjnych, z których był przeprowadzony egzamin;
2) imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji przeprowadzającej egzamin;
3) termin egzaminu;
4) imię i nazwisko ucznia;
5) zadania egzaminacyjne;
6) ustaloną ocenę klasyfikacyjną.
22. Do protokołu dołącza się odpowiednio pisemne prace ucznia, zwięzłą informację o ustnych odpowiedziach ucznia i zwięzłą informację o wykonaniu przez ucznia zadania praktycznego. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.
IV. EGZAMIN POPRAWKOWY
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący
komisji;
2) nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne, z których uczeń otrzymał ocenę niedostateczną;
3) nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia edukacyjne.
klasyfikacyjnej zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej
liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji
1) nazwę zajęć edukacyjnych, z których był przeprowadzony egzamin;
2) imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji;
3) termin egzaminu;
4) imię i nazwisko ucznia;
5) zadania egzaminacyjne;
6) ustaloną ocenę klasyfikacyjną.
V. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI
1. Sprawdzian wiadomości i umiejętności ucznia, w przypadku złożenia zastrzeżeń do rocznej ocena klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zwany dalej sprawdzianem, przeprowadza się w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, o którym mowa w Rozporządzeniu MEN z dn. 20 marca 2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w termie do 5 dni od dnia zgłoszenia zastrzeżeń.
2. Dzień i godzinę sprawdzianu ustala z uczniem i rodzicami dyrektor w terminie nie później niż 5 dni od dnia zgłoszenia zastrzeżeń, i informuje drogą mailową lub za pomocą innych, uzgodnionych dostępnych form porozumiewania się na odległość ucznia i rodziców oraz członków komisji o tym egzaminie.
3. Sprawdzian wiadomości i umiejętności ucznia przeprowadza się w formie pisemnej i ustnej.
4. Sprawdzian w formie pisemnej polega na przesłaniu o określonej godzinie na wskazany adres mailowy przez przewodniczącego komisji zadań do wykonania. Czas na wykonanie zadania określa nauczyciel przygotowujący zadania.
5. Uczeń po wykonaniu zadania odsyła odpowiedzi na ustalony adres zwrotny.
6. Sprawdzian w formie ustnej polega na nawiązaniu przez komisję łączności audio-video z uczniem za pomocą uzgodnionej aplikacji. Godzinę nawiązania połączenia ustala przewodniczący komisji w uzgodnieniu z rodzicami.
7. W celu weryfikacji samodzielnego wykonania zadań pisemnych, w czasie sprawdzianu ustnego, uczeń otrzymuje co najmniej jedno pytanie dotyczące przesłanych odpowiedzi.
8. Wymaga się, aby zadanie pisemne na sprawdzianie z plastyki, muzyki, techniki, informatyki i wychowania fizycznego dotyczyło wykonania zadań praktycznych. W czasie egzaminu ustnego, uczeń otrzymuje co najmniej jedno pytanie dotyczące omówienia zadania praktycznego.
9. Sprawdzian przeprowadza komisja, w której skład wchodzą:
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący
komisji;
2) nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne;
3) nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia edukacyjne.
10. Nauczyciel, prowadzący zajęcia edukacyjne może być zwolniony z udziału w pracy komisji na własną prośbę lub w innych, szczególnie uzasadnionych przypadkach. W takim przypadku dyrektor szkoły powołuje w skład komisji innego nauczyciela prowadzącego takie same zajęcia edukacyjne, z tym że powołanie nauczyciela zatrudnionego w innej szkole następuje w porozumieniu z dyrektorem tej szkoły.
11. Komisja sprawdza prace pisemne i ustala ocenę z przedmiotu w terminie nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia egzaminu. Ustalona przez komisję, roczna ocena klasyfikacyjna nie może być niższa od ustalonej wcześniej oceny. Ocena ustalona przez komisję jest ostateczna.
Informację o ustalonej ocenie przekazuje niezwłocznie uczniowi i rodzicom przewodniczący komisji drogą mailowa lub za pomocą innych, uzgodnionych z rodzicami, dostępnych form porozumiewania się na odległość.
12. Prace komisji są prowadzone, jeżeli w posiedzeniu bierze udział co najmniej 2/3 jej członków.
13. Komisja, podejmuje decyzję dotyczącą ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej z danego przedmiotu zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji
14. Ze sprawdzianu sporządza się protokół, zawierający:
1) nazwę zajęć edukacyjnych, z których był przeprowadzony egzamin;
2) imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji;
3) termin egzaminu;
4) imię i nazwisko ucznia;
5) zadania egzaminacyjne;
6) ustaloną ocenę klasyfikacyjną.
15. Do protokołu dołącza się odpowiednio pisemne prace ucznia, zwięzłą informację o ustnych odpowiedziach ucznia i zwięzłą informację o wykonaniu przez ucznia zadania praktycznego. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.
VI. WARUNKI I SPOSÓB USTALANIA ROCZNEJ OCENY KLASYFIKACYJNEJ ZACHOWANIA W PRZYPADKU WNIESIENIA ZASTRZEŻENIA DO TRYBU USTALENIA TEJ OCENY
1. W przypadku stwierdzenia, że roczna ocena klasyfikacyjna roczna ocena zachowania została ustalona niezgodnie z przepisami dotyczącymi trybu ustalania tej oceny, dyrektor szkoły powołuje komisję, która pracując za pomocą środków komunikowania się na odległość ustala ponownie roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania.
2. Ustalona przez komisję, o której mowa w ust. 1, roczna ocena klasyfikacyjna zachowania nie może być niższa od ustalonej wcześniej oceny. Ocena ustalona przez komisję jest ostateczna.
3. W skład komisji, o której mowa w pkt. 1 wchodzą:
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący komisji;
2) wychowawca oddziału;
3) nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne w danym oddziale;
4) pedagog, jeżeli jest zatrudniony w szkole;
5) psycholog, jeżeli jest zatrudniony w szkole;
4. Przewodniczący ustala termin i sposób komunikowania komisji w czasie rozstrzygania zastrzeżeń z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość, o czym powiadamia elektronicznie pozostałych członków komisji oraz ucznia i jego rodziców, nie później niż na 2 dni przed terminem spotkania on-line.
5. Spotkanie komisji on-line odbywa się w ciągu nie później niż w 5 dni roboczych od dnia wpłynięcia zastrzeżeń. Informację o ustalonej ocenie przekazuje niezwłocznie rodzicom przewodniczący komisji drogą mailowa lub za pomocą innych, uzgodnionych z rodzicami, dostępnych form porozumiewania się na odległość.
6. Prace komisji są prowadzone, jeżeli w posiedzeniu bierze udział co najmniej 2/3 jej członków.
7. Komisja, po przeprowadzeniu dyskusji, podejmuje decyzję dotyczącą ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji.
8. Z pracy komisji sporządza się protokół, zawierający:
1) dane ucznia, co do oceny którego wniesiono zastrzeżenia;
2) imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji;
3) termin spotkania on-line komisji;
4) wynik głosowania;
5) ustaloną ocenę klasyfikacyjną zachowania wraz z uzasadnieniem.
9. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.
WARUNKI I SPOSÓB OCENIANIA WEWNĄTRZSZKOLNEGO OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA JEDNOSTEK SYSTEMU OŚWIATY W ZWIĄZKU ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19
I. Sposób monitorowania postępów uczniów
oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów
II. Informowanie uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce,
a także uzyskanych przez ucznia ocenach
III. EGZAMIN KLASYFIKACYJNY
1. Egzamin klasyfikacyjny z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość przeprowadza się w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, o którym mowa w Rozporządzeniu MEN z dn. 20 marca 2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, jeżeli nie ma podstaw do ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej z powodu braku udziału ucznia w czasie zajęć kształcenia na odległość.
2. Brak udziału ucznia w zajęciach, o którym mowa w punkcie 1, rozumiany jest jako brak udziału w zajęciach prowadzonych on-line na platformie edukacyjnej lub w innych uzgodnionych formach kształcenia na odległość oraz brak przesyłania zadań potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym przez nauczyciela materiałem sprawdzającym realizację podstawy programowej.
3. Egzamin klasyfikacyjny przeprowadza się także w przypadkach opisanych w art. 37 ust. 4 [obowiązek poza szkołą], art. 115 ust. 3 [indywidualny tok nauki] i art. 164 ust. 3 i 4 [przechodzenie ze szkoły do szkoły] ustawy - Prawo oświatowe.
4. Uczeń przed egzaminem klasyfikacyjnym, drogą mailowa lub za pomocą innych uzgodnionych dostępnych form porozumiewania się na odległość, otrzymuje od wychowawcy zakres treści programowych, których będzie dotyczył egzamin oraz informacje o sposobie przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego.
5. Dzień i godzinę egzaminu oraz sposób komunikacji on-line przewodniczący komisji ustala z uczniem i jego rodzicami . Wyżej wymienione informację przekazuje uczniowi i rodzicom oraz członkom komisji drogą mailowa lub za pomocą innych, uzgodnionych dostępnych form porozumiewania się na odległość.
6. Egzamin klasyfikacyjny przeprowadza się w formie pisemnej i ustnej.
7. Egzamin w formie pisemnej polega na przesłaniu do ucznia o określonej godzinie na wskazany adres mailowy przez przewodniczącego komisji zadań do wykonania. Czas na wykonanie zadania określa nauczyciel przygotowujący zadania.
8. Uczeń po wykonaniu zadania odsyła odpowiedzi na adres zwrotny.
9. Egzamin w formie ustnej polega na nawiązaniu z uczniem przez komisję łączności audio-video za pomocą uzgodnionej aplikacji. Godzinę nawiązania połączenia ustala przewodniczący komisji w uzgodnieniu z rodzicami.
10. W celu weryfikacji samodzielnego wykonania zadań pisemnych, w czasie egzaminu ustnego, uczeń otrzymuje co najmniej jedno pytanie dotyczące przesłanych odpowiedzi udzielonych w trakcie egzaminu pisemnego.
11. Wymaga się, aby zadanie pisemne na egzaminie klasyfikacyjnym z plastyki, muzyki, techniki, informatyki i wychowania fizycznego dotyczyło wykonania zadań praktycznych. W czasie egzaminu ustnego, uczeń otrzymuje co najmniej jedno pytanie dotyczące omówienia zadania praktycznego.
12. Dla ucznia, który realizuje obowiązek szkolny poza szkołą, nie przeprowadza się egzaminów klasyfikacyjnych z:
1) obowiązkowych zajęć edukacyjnych: plastyki, muzyki, techniki i wychowania fizycznego oraz
2) dodatkowych zajęć edukacyjnych.
13. Egzamin klasyfikacyjny, o którym mowa w ust. 1, oraz egzamin klasyfikacyjny ucznia realizującego indywidualny tok nauki przeprowadza komisja, w której skład wchodzą
1) nauczyciel prowadzący dane zajęcia edukacyjne - jako przewodniczący komisji;
2) nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia edukacyjne.
14. Egzamin klasyfikacyjny, dla ucznia spełniającego obowiązek szkolny poza szkołą oraz dla ucznia przechodzącego z innej szkoły przeprowadza komisja, w której skład wchodzą:
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący
komisji;
2) nauczyciel albo nauczyciele zajęć edukacyjnych, z których jest przeprowadzany ten egzamin.
15. W przypadku, gdy nie jest możliwe powołanie nauczyciela danego języka obcego nowożytnego w skład komisji przeprowadzającej egzamin klasyfikacyjny, dla ucznia przechodzącego ze szkoły do innej szkoły, który kontynuuje we własnym zakresie naukę języka obcego nowożytnego jako przedmiotu obowiązkowego lub uczęszcza do oddziału w innej szkole na zajęcia z języka obcego nowożytnego, dyrektor szkoły powołuje w skład komisji nauczyciela danego języka obcego nowożytnego zatrudnionego w innej szkole, w porozumieniu z dyrektorem tej szkoły.
16. Przewodniczący komisji uzgadnia z uczniem spełniającym obowiązek szkolny poza szkołą oraz uczniem przychodzącym z innej szkoły oraz jego rodzicami liczbę zajęć edukacyjnych, z których uczeń może przystąpić do egzaminów klasyfikacyjnych w ciągu jednego dnia.
17. Podczas egzaminu klasyfikacyjnego mogą być obecni, w charakterze obserwatorów, rodzice ucznia.
18. Prace komisji są prowadzone, jeżeli w spotkaniu biorą udział obaj członkowie komisji.
19. Komisja sprawdza prace pisemne i ustala ocenę z egzaminu w terminie nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia egzaminu. Komisja, po przeprowadzeniu dyskusji, podejmuje decyzję dotyczącą ustalenia oceny klasyfikacyjnej zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji.
20. Informację o ustalonej ocenie przewodniczący komisji przekazuje niezwłocznie uczniowi i rodzicom drogą mailowa lub za pomocą innych, uzgodnionych z rodzicami, dostępnych form porozumiewania się na odległość.
21. Z egzaminu klasyfikacyjnego sporządza się protokół, zawierający:
1) nazwę zajęć edukacyjnych, z których był przeprowadzony egzamin;
2) imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji przeprowadzającej egzamin;
3) termin egzaminu;
4) imię i nazwisko ucznia;
5) zadania egzaminacyjne;
6) ustaloną ocenę klasyfikacyjną.
22. Do protokołu dołącza się odpowiednio pisemne prace ucznia, zwięzłą informację o ustnych odpowiedziach ucznia i zwięzłą informację o wykonaniu przez ucznia zadania praktycznego. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.
IV. EGZAMIN POPRAWKOWY
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący
komisji;
2) nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne, z których uczeń otrzymał ocenę niedostateczną;
3) nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia edukacyjne.
klasyfikacyjnej zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej
liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji
1) nazwę zajęć edukacyjnych, z których był przeprowadzony egzamin;
2) imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji;
3) termin egzaminu;
4) imię i nazwisko ucznia;
5) zadania egzaminacyjne;
6) ustaloną ocenę klasyfikacyjną.
V. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI
1. Sprawdzian wiadomości i umiejętności ucznia, w przypadku złożenia zastrzeżeń do rocznej ocena klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, zwany dalej sprawdzianem, przeprowadza się w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, o którym mowa w Rozporządzeniu MEN z dn. 20 marca 2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w termie do 5 dni od dnia zgłoszenia zastrzeżeń.
2. Dzień i godzinę sprawdzianu ustala z uczniem i rodzicami dyrektor w terminie nie później niż 5 dni od dnia zgłoszenia zastrzeżeń, i informuje drogą mailową lub za pomocą innych, uzgodnionych dostępnych form porozumiewania się na odległość ucznia i rodziców oraz członków komisji o tym egzaminie.
3. Sprawdzian wiadomości i umiejętności ucznia przeprowadza się w formie pisemnej i ustnej.
4. Sprawdzian w formie pisemnej polega na przesłaniu o określonej godzinie na wskazany adres mailowy przez przewodniczącego komisji zadań do wykonania. Czas na wykonanie zadania określa nauczyciel przygotowujący zadania.
5. Uczeń po wykonaniu zadania odsyła odpowiedzi na ustalony adres zwrotny.
6. Sprawdzian w formie ustnej polega na nawiązaniu przez komisję łączności audio-video z uczniem za pomocą uzgodnionej aplikacji. Godzinę nawiązania połączenia ustala przewodniczący komisji w uzgodnieniu z rodzicami.
7. W celu weryfikacji samodzielnego wykonania zadań pisemnych, w czasie sprawdzianu ustnego, uczeń otrzymuje co najmniej jedno pytanie dotyczące przesłanych odpowiedzi.
8. Wymaga się, aby zadanie pisemne na sprawdzianie z plastyki, muzyki, techniki, informatyki i wychowania fizycznego dotyczyło wykonania zadań praktycznych. W czasie egzaminu ustnego, uczeń otrzymuje co najmniej jedno pytanie dotyczące omówienia zadania praktycznego.
9. Sprawdzian przeprowadza komisja, w której skład wchodzą:
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący
komisji;
2) nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne;
3) nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia edukacyjne.
10. Nauczyciel, prowadzący zajęcia edukacyjne może być zwolniony z udziału w pracy komisji na własną prośbę lub w innych, szczególnie uzasadnionych przypadkach. W takim przypadku dyrektor szkoły powołuje w skład komisji innego nauczyciela prowadzącego takie same zajęcia edukacyjne, z tym że powołanie nauczyciela zatrudnionego w innej szkole następuje w porozumieniu z dyrektorem tej szkoły.
11. Komisja sprawdza prace pisemne i ustala ocenę z przedmiotu w terminie nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia egzaminu. Ustalona przez komisję, roczna ocena klasyfikacyjna nie może być niższa od ustalonej wcześniej oceny. Ocena ustalona przez komisję jest ostateczna.
Informację o ustalonej ocenie przekazuje niezwłocznie uczniowi i rodzicom przewodniczący komisji drogą mailowa lub za pomocą innych, uzgodnionych z rodzicami, dostępnych form porozumiewania się na odległość.
12. Prace komisji są prowadzone, jeżeli w posiedzeniu bierze udział co najmniej 2/3 jej członków.
13. Komisja, podejmuje decyzję dotyczącą ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej z danego przedmiotu zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji
14. Ze sprawdzianu sporządza się protokół, zawierający:
1) nazwę zajęć edukacyjnych, z których był przeprowadzony egzamin;
2) imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji;
3) termin egzaminu;
4) imię i nazwisko ucznia;
5) zadania egzaminacyjne;
6) ustaloną ocenę klasyfikacyjną.
15. Do protokołu dołącza się odpowiednio pisemne prace ucznia, zwięzłą informację o ustnych odpowiedziach ucznia i zwięzłą informację o wykonaniu przez ucznia zadania praktycznego. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.
VI. WARUNKI I SPOSÓB USTALANIA ROCZNEJ OCENY KLASYFIKACYJNEJ ZACHOWANIA W PRZYPADKU WNIESIENIA ZASTRZEŻENIA DO TRYBU USTALENIA TEJ OCENY
1. W przypadku stwierdzenia, że roczna ocena klasyfikacyjna roczna ocena zachowania została ustalona niezgodnie z przepisami dotyczącymi trybu ustalania tej oceny, dyrektor szkoły powołuje komisję, która pracując za pomocą środków komunikowania się na odległość ustala ponownie roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania.
2. Ustalona przez komisję, o której mowa w ust. 1, roczna ocena klasyfikacyjna zachowania nie może być niższa od ustalonej wcześniej oceny. Ocena ustalona przez komisję jest ostateczna.
3. W skład komisji, o której mowa w pkt. 1 wchodzą:
1) dyrektor szkoły albo nauczyciel wyznaczony przez dyrektora szkoły - jako przewodniczący komisji;
2) wychowawca oddziału;
3) nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne w danym oddziale;
4) pedagog, jeżeli jest zatrudniony w szkole;
5) psycholog, jeżeli jest zatrudniony w szkole;
4. Przewodniczący ustala termin i sposób komunikowania komisji w czasie rozstrzygania zastrzeżeń z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość, o czym powiadamia elektronicznie pozostałych członków komisji oraz ucznia i jego rodziców, nie później niż na 2 dni przed terminem spotkania on-line.
5. Spotkanie komisji on-line odbywa się w ciągu nie później niż w 5 dni roboczych od dnia wpłynięcia zastrzeżeń. Informację o ustalonej ocenie przekazuje niezwłocznie rodzicom przewodniczący komisji drogą mailowa lub za pomocą innych, uzgodnionych z rodzicami, dostępnych form porozumiewania się na odległość.
6. Prace komisji są prowadzone, jeżeli w posiedzeniu bierze udział co najmniej 2/3 jej członków.
7. Komisja, po przeprowadzeniu dyskusji, podejmuje decyzję dotyczącą ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej liczby głosów głos decydujący należy do przewodniczącego komisji.
8. Z pracy komisji sporządza się protokół, zawierający:
1) dane ucznia, co do oceny którego wniesiono zastrzeżenia;
2) imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji;
3) termin spotkania on-line komisji;
4) wynik głosowania;
5) ustaloną ocenę klasyfikacyjną zachowania wraz z uzasadnieniem.
9. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.
Zarządzenie Nr 7/20
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
z dnia 30 marca 2020 r.
w sprawie ustalenia Warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego obowiązujących w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Na podstawie § 1 ust 1 pkt 4 i 5 rozporządzenia MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2020, poz. 493 ze zm.) zarządzam, co następuje:
§ 1
1. Wprowadza się Warunki i sposób oceniania wewnątrzszkolnego obowiązujące w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zwane dalej warunkami i sposobem oceniania.
2. Warunki i sposób oceniania stanowią załącznik nr 1 do zarządzenia.
3. Warunki i sposób oceniania obowiązują wszystkich nauczycieli szkoły.
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 25 marca 2020 roku i obowiązuje do czasu odwołania ograniczenia funkcjonowania jednostek oświatowych przez Ministra Edukacji Narodowej.
………………………………………
(pieczęć i podpis dyrektora)
Zarządzenie Nr 6/20
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
z dnia 25.03.2020 r.
w sprawie wprowadzenia organizacji pracy pracowników administracji i obsługi w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniemCOVID-19.
Na podstawie § 4a ust.1 rozporządzenia MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2020, poz. 410 ze zm.),
w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty, związanymz zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - wokresie od dnia 25 marca 2020 r. do odwołaniazarządzam, co następuje:
§ 1.
1. Ogranicza się obowiązek świadczenia pracy przez pracowników administracji i obsługi na terenie szkoły zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami uzgodnionymi z poszczególnymi pracownikami.
2. Pracownicy administracji wykonują pracę zdalną na podstawie opisu działań w Poleceniu pracy zdalnej,wydanym przez dyrektora – załącznik nr 1.
3. W związku z wykonywaniem pracy zdalnej pracownicy administracyjni są zobowiązani do:
4. Pracownicy obsługi, w tym sprzątaczki, konserwator, kucharka, intendent, pomoc nauczycielapracują zgodnie z uzgodnionymi w Harmonogramie dyżurami. Harmonogram dyżurów stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia. Pozostali pracownicy przebywają w domach w gotowości do pracy.
5. Pracownicy obsługi w czasie dyżuru wykonują obowiązki uzgodnione w Przydziałach obowiązków i uprawnień, które stanowią załączniki do umów o pracę. Pracodawcaw okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, związanego z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 może zlecić w czasie dyżurupracownikom obsługi dodatkowe zadania niezbędne do ciągłości realizowania zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik pracyna odległość, w tym obsługę sekretariatu w zakresie przyjmowania przychodzących pism i przesyłek oraz przekazywania właściwym pracownikom informacji o tych przesyłkach.
6. Pracownicy są zobowiązani wykonywać pracę w sposób bezpieczny, minimalizujący utratę zdrowia i życia zgodnie z zaleceniami Ministra zdrowia oraz innych służb w warunkach adekwatnych do realizowanego zadania.
7. Pracodawca zastrzega sobie możliwość wezwania pracowników administracji i obsługi, pozostających w gotowości do pracy do stałego miejsca wykonywania pracy.
8. Zasady obowiązują wszystkich pracowników SzkołyPodstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie.
§ 2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem30 marca 2020 roku.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łaszewie
mgr Karol Rakowski
Zarządzenie nr 5/20
Dyrektora Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łaszewie
z dnia 25 marca 2020r.
w sprawie wprowadzenia zasad organizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Na podstawie § 1 rozporządzenia MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządzam, co następuje:
§ 1.
1. Wprowadza się Zasady organizacji zadań Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewiez wykorzystaniem metod technik kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zwane dalej Zasadami,stanowiące załącznik nr 1 do zarządzenia.
2. Zasady obowiązują wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie.
§ 2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 25 marca 2020 roku.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łaszewie
mgr Karol Rakowski
do Zarządzenia nr 5/20 Dyrektora
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
ZASADY ORGANIZACJI ZADAŃ SZKOŁYPODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA IIW ŁASZEWIEZ WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ W OKRESIE CZASOWEGO OGRANIZACENIA FUNKCJONOWANIA JEDNOSTEK SYSTEMU OŚWIATY W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWADZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19
I. Przepisy ogólne
komunikacji elektronicznejw godzinach swojej pracy. Prowadzą konsultacje i wsparcie w
zakresie rozpowszechniania ciekawych zabaw i gier do wykorzystania w czasie
przedłużającego się pobytu dzieci w domu.
II. Zadania wychowawcy klas
wykorzystaniem np. komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych,
III. Zadania nauczycieli
IV. Zadania dyrektora
V.Sposób monitorowania postępów uczniów
orazsposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów
VI. Konsultacje z nauczycielem prowadzącym zajęcia
1) telefonicznej (za zgodą nauczyciela),
2) mailowej,
3) na czacie tekstowym, na indywidualnym forum dyskusyjnym,
4) w czasie wideokonferencji,
5) innych form komunikowania się on-line uzgodnionych z rodzicem
VII. Informowanie uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce,
a także uzyskanych przez ucznia ocenach
VIII . Dokumentowanie realizacji zadań szkoły
1) w czasie zajęć on-line nauczyciel na podstawie aktywności ucznia odznacza obecność ucznia,
2) biorąc pod uwagę brak możliwości dostępu ucznia do sprzętu komputerowego lub brak dostępu do Internetu w warunkach domowych oraz różne warunki lokalowe i wielodzietność rodziny, które mogą wpływać na specyfikę nauki dziecka w domu- obecność może być zaliczona na podstawie wykonanego zadania w rozliczeniu tygodniowym.
IX. Zasady zaliczania do wymiaru godzin prowadzonych bezpośrednio z uczniami poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
a) w klasach I-III szkoły podstawowej - 5 prac za 1 godzinę zajęć,
b) w klasach IV-VIII szkoły podstawowej - 4 prac za 1 godzinę zajęć,
Komisja w składzie:
Przebieg prac Komisji Kwalifikacyjnej
Komisja Kwalifikacyjna pracowała zgodnie z Regulaminem Rekrutacji do Oddziału Przedszkolnego.
Komisja jednogłośnie zakwalifikowała wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o kontynuacji wychowania przedszkolnego (załącznik nr 1) oraz przyjęcia do oddziału przedszkolnego (załącznik nr 2) . Protokolant sporządził w porządku alfabetycznym listę dzieci zakwalifikowanych.
Protokolant Podpisy członków Komisji
1.Karol Rakowski
2.Elżbieta Maćkiewicz
3. Marta Szumska
Załącznik Nr 1
Lista dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie w roku szkolnym 2020/2021
6- latki urodzone w 2014 r.
5- latki urodzone w 2015 r.
4- latki urodzone w 2016r.
1. Grzybowska Agata
2. Lewandowska Zofia
3. Ziółkowska Paulina
Załącznik Nr 2
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej
im. Jana Pawła II w Łaszewie w roku szkolnym 2020/2021.
5-latki urodzone w 2015r.
4- latki urodzone w 2016r.
3- latki urodzone w 2017r.
Przed nami jeszcze co najmniej dwa tygodnie trudnego okresu, podczas którego powinniśmy się wspierać, dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób z naszego otoczenia, ale także czas, który należy pozytywnie wykorzystać na edukację. Od środy tj. 25.03.2020r. zajęcia lekcyjne będą kontynuowane zdalnie, z tą różnicą, że każdy z Was będzie otrzymywał informację zwrotną, a także ocenę. Plan będzie obowiązywał tak jak przed zawieszeniem zajęć lekcyjnych. Pedagodzy będą realizować program nauczania z każdego przedmiotu. Nauczyciele będą przekazywali Wam materiały dydaktyczne, ćwiczenia, karty pracy itp. po to, aby sprawdzić czy dobrze zrozumieliście dane zagadnienie. Wprowadzone zostaną konsultacje dla uczniów i rodziców (harmonogram podany poniżej) w celu indywidualnego kontaktu z nauczycielem. W razie pytań i wątpliwości kontaktujcie się z nami. Bardzo wiele zależy od Was. Zaplanujcie swój czas tak, aby każdego dnia na bieżąco wykonywać zadane polecenia, przyswajać nowe wiadomości, nabywać i doskonalić swoje umiejętności. Rodziców z kolei proszę o utworzenie warunków do samodzielnej pracy dzieci w domach. Bardzo proszę, aby uczniowie podeszli do tego poważnie i ambitnie oraz wspierali swoje rodziny i bliskich, w tym niełatwym dla nas wszystkich czasie.
Z poważaniem
Karol Rakowski
Harmonogram konsultacji
Mgr Karol Rakowski poniedziałek -piątek 11-13
Mgr Elżbieta Maćkiewicz poniedziałek-piątek 10-12
Mgr Beata Jędrzejewska poniedziałek- piątek 10-12
Mgr Bogumiła Wochnowicz poniedziałek-piątek10-12
Mgr Barbara Komorowska poniedziałek- piątek 10-12
Lic. Danuta Sumińska poniedziałek- piątek 10-12
Mgr Katarzyna Kozłowska poniedziałek- piątek 10-12
Mgr Marta Słocka poniedziałek-piątek 16-18
Mgr Bogumiła Kaźmierczak poniedziałek -piątek16-18
Mgr Justyna Ostrowska wtorek, czwartek, piątek 16-18
Mgr Ewa Siwińska wtorek 11-12, środa 11-13, piątek 11-13
Mgr Mariusz Kostrzewski wtorek 14-15, czwartek 10-11, piątek 13-15
Mgr Katarzyna Kosin wtorek, czwartek 10-12
Mgr Anna Nowicka poniedziałek, środa 10-11
Mgr Ewa Kaźmierczak środa 11-12
Mgr Ewa Kaniecka środa 10-12
Mgr Teresa Wrzosek środa 15-16, czwartek 14-17
Mgr Aneta Pawlak środa 15-16, czwartek 10-11
Mgr Judyta Kowalczyk czwartek 13-14