Przed nami jeszcze co najmniej dwa tygodnie trudnego okresu, podczas którego powinniśmy się wspierać, dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób z naszego otoczenia, ale także czas, który należy pozytywnie wykorzystać na edukację. Od środy tj. 25.03.2020r. zajęcia lekcyjne będą kontynuowane zdalnie, z tą różnicą, że każdy z Was będzie otrzymywał informację zwrotną, a także ocenę. Plan będzie obowiązywał tak jak przed zawieszeniem zajęć lekcyjnych. Pedagodzy będą realizować program nauczania z każdego przedmiotu. Nauczyciele będą przekazywali Wam materiały dydaktyczne, ćwiczenia, karty pracy itp. po to, aby sprawdzić czy dobrze zrozumieliście dane zagadnienie. Wprowadzone zostaną konsultacje dla uczniów i rodziców (harmonogram podany poniżej) w celu indywidualnego kontaktu z nauczycielem. W razie pytań i wątpliwości kontaktujcie się z nami. Bardzo wiele zależy od Was. Zaplanujcie swój czas tak, aby każdego dnia na bieżąco wykonywać zadane polecenia, przyswajać nowe wiadomości, nabywać i doskonalić swoje umiejętności. Rodziców z kolei proszę o utworzenie warunków do samodzielnej pracy dzieci w domach. Bardzo proszę, aby uczniowie podeszli do tego poważnie i ambitnie oraz wspierali swoje rodziny i bliskich, w tym niełatwym dla nas wszystkich czasie.
Z poważaniem
Karol Rakowski
Harmonogram konsultacji
Mgr Karol Rakowski poniedziałek -piątek 11-13
Mgr Elżbieta Maćkiewicz poniedziałek-piątek 10-12
Mgr Beata Jędrzejewska poniedziałek- piątek 10-12
Mgr Bogumiła Wochnowicz poniedziałek-piątek10-12
Mgr Barbara Komorowska poniedziałek- piątek 10-12
Lic. Danuta Sumińska poniedziałek- piątek 10-12
Mgr Katarzyna Kozłowska poniedziałek- piątek 10-12
Mgr Marta Słocka poniedziałek-piątek 16-18
Mgr Bogumiła Kaźmierczak poniedziałek -piątek16-18
Mgr Justyna Ostrowska wtorek, czwartek, piątek 16-18
Mgr Ewa Siwińska wtorek 11-12, środa 11-13, piątek 11-13
Mgr Mariusz Kostrzewski wtorek 14-15, czwartek 10-11, piątek 13-15
Mgr Katarzyna Kosin wtorek, czwartek 10-12
Mgr Anna Nowicka poniedziałek, środa 10-11
Mgr Ewa Kaźmierczak środa 11-12
Mgr Ewa Kaniecka środa 10-12
Mgr Teresa Wrzosek środa 15-16, czwartek 14-17
Mgr Aneta Pawlak środa 15-16, czwartek 10-11
Mgr Judyta Kowalczyk czwartek 13-14
1. Każdy rodzic i uczeń jest zobowiązany odpowiedzieć na komunikaty ze strony nauczyciela (wychowawcy klasy) poprzez messengera, telefon itp.
2. Uczniowie klas IV-VIII powinni założyć bezpłatne konta w programie Office 365 (każdy rodzic został poinformowany przez wychowawcę w jaki sposób dokonać logowania).
3. W przypadku braku łącza internetowego, uczeń będzie otrzymywał materiały pocztą tradycyjną do pracy w domu. Uczeń i rodzic (opiekun prawny) jest zobligowany przechowywać otrzymane i przepracowane materiały - w stanie niezniszczonym -do momentu powrotu do szkoły (aby okazać je nauczycielowi).
4. Nauczyciel będzie przesyłał materiały do pracy zdalnej dla ucznia w wyznaczonym terminie. Uczeń będzie mógł korzystać z pomocy nauczyciela (komunikować się z nauczycielem) oraz będzie odsyłać zrealizowane zadania, ćwiczenia, karty pracy, prace domowe itp.
5. Weryfikacja osiągnięć uczniów będzie odbywała się na bieżąco (szczegółowe informacje po ukazaniu się informacji MEN).
6. Uczeń powinien gromadzić efekty swojej pracy.
7. Zajęcia będą realizowane w tempie dostosowanym do potrzeb i wieku uczniów, tak ,aby nadmiernie nie obciążać uczniów i ich rodziców.
8. Rodzic jest zobowiązany do motywowania i wspierania dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą.
9. Dobrą praktyką jest pobranie programu kontroli rodzicielskiej, który uniemożliwia korzystanie dzieciom z niebezpiecznych stron internetowych (program dostępny jest również bezpłatnie).
10. Zachęcam dodatkowo do korzystania z następujących stron:
-https://epodeczniki.pl/
-https://www.gov.pl/
-https://cke.gov.pl/ oraz strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie
-https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne
- innych stron i platform edukacyjnych
-materiałów edukacyjnych telewizji i radia publicznego.
W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (zdalnego nauczania).
W związku z powyższym nasza szkoła stworzyła m. in. możliwość bezpłatnego korzystania z programu Office 365, na który uzyskaliśmy licencję. Każdy uczeń klas IV-VIII jest zobowiązany założyć konto w w/w programie do 19 marca 2020 r. oraz realizować treści zadane przez nauczycieli w wyznaczonych terminach. Uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego będą realizowali naukę za pomocą komunikatorów, grup społecznościowych, itp. Wychowawca klasy skontaktuje się z Państwem i przekaże szczegółowe informacje o przebiegu zdalnego nauczania oraz jak obsługiwać program.
Ponadto informuję, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje dodatkowe materiały informacyjne dotyczące organizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Szczegółowe informację będą przekazywane na bieżąco.
Bardzo proszę, aby rodzice zorganizowali dzieciom warunki do edukacji w domu. Motywowali i wspierali dzieci do systematycznego uczenia się w domu.
Szanowni Państwo,
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, GovTech Polska oraz instytucjami publicznymi przygotowało poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej.
W poradniku zamieszczone zostały wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będą na bieżąco uzupełniane.
W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendowane jest wykorzystanie w tym celu:
dziennika elektronicznego,
strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.
Zachęcamy do sprawdzania na bieżąco informacji zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Kuratorium Oświaty w WarszawieAl. Jerozolimskie 3200-024 Warszawa
Nauka_zdalna_w_czasie_zawieszenia_zajec_-_komunikat_MEN_13.03.2020_(1).pdf
Szanowni Państwo,
prosimy o zapoznanie się z listami do dyrektorów szkół oraz uczniów w związku z decyzją MEN o zawieszeniu zajęć. (KPZ.576.9.2020) Stosowne pliki w załączniku.
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie
3200-024 Warszawa
pismo_MKO_do_rodzicow_i_opiekunow_12.03.2020_(1).pdf
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
Dyrektorze,
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).
Rodzicu,
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
Informuję, że na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej, zostają zawieszone zajęcia w naszej szkole na okres dwóch tygodni, tj. od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r.
Dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki w dniach 12 i 13 marca br. będą organizowane przez naszą szkołę zajęcia opiekuńcze. Od 16 marca szkoły zostają zamknięte. Proszę, aby dzieci, młodzież i rodzice, dostosowali się do poniższych zaleceń:
- w trakcie zawieszenia zajęć uczniowie powinni przebywać w domu,
- uczniowie mogą otrzymywać od nauczycieli materiały do samodzielnej pracy w domu.
Proszę o śledzenie na bieżąco informacji na naszej stronie oraz komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.
P. de Brantome
Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do okazania PANIOM, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki. Co roku w naszej szkole Święto Pań obchodzi się z niezwykłym rozmachem. Tak też było tym razem. Dla uczczenia tego wyjątkowego dnia w roku, uczniowie naszej szkoły, przygotowali pod kierunkiem Pani Bogumiły Kaźmierczak humorystyczne przedstawienie. Dobry nastrój budowały: scenki, skecze, taniec.
Z tej okazji wszystkim Paniom życzymy duuużo radości i niekończącego się szczęścia! Codziennie pamiętajcie o tym, że jesteście najważniejsze i nawet w najbardziej napiętym grafiku, starajcie się znaleźć czas dla siebie!
PROWADZONEGO PRZEZ GMINĘ SIEMIĄTKOWO
NA ROK SZKOLNY 2020/2021
ZASADY REKRUTACJI
Podstawa prawna:
· Ustawa z dnia 14grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 z późn. zm.)
· Statut Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
1. Zasady rekrutacji mają zastosowanie do Oddziału Przedszkolnego w szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie do którego przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe na obszarze Gminy Siemiątkowo.
2. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola przeprowadza się co roku na kolejny rok szkolny na wolne miejsca w tej placówce.
3. Zasady rekrutacji na obszarze Gminy Siemiątkowo oraz formularze dokumentów z nimi związanych są udostępnione w sekretariacie szkoły.
4. W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola biorą udział dzieci 3-4-5-6 letnie urodzone w latach 2014-2017.
5. Ilekroć w dalszej części zasad jest mowa o:
· organie prowadzącym – rozumie się przez to Gminę Siemiątkowo
· przedszkolu – rozumie się przez to przedszkole publiczne prowadzone przez Gminę Siemiątkowo,
· dyrektorze – rozumie się przez to dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
· rodzicu – rozumie się przez to rodziców lub opiekunów prawnych,
· podstawie programowej – rozumie się przez to bezpłatną, pięciogodzinną podstawę programową realizowaną w przedszkolu od godz. 8:00 do godz. 13:00.
6. W ramach postępowania rekrutacyjnego Dyrektor:
a) powołuje komisję rekrutacyjną w skład której wchodzą:
- Dyrektor SP jako przewodniczący
- przedstawiciel Rady Pedagogicznej SP
-przedstawiciel Rady Rodziców SP
c) rozpatruje odwołania od rozstrzygnięć komisji rekrutacyjnej,
d) informuje Wójta Gminy Siemiątkowo o nieprzyjęciu do przedszkola dzieci zamieszkałych na obszarze Gminy Siemiątkowo .
KONTYNUACJA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ DZIECI W KOLEJNYCH LATACH SZKOLNYCH
1. Rodzice dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola składają deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 w przedszkolu, w terminie do 12.03.2020 roku
2. Dzieci, których rodzice złożyli deklaracje w terminie określonym w regulaminie rekrutacji do przedszkola mają zagwarantowane miejsce w przedszkolu , do którego uczęszczają.
PROCEDURA REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
1. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica dziecka złożony w przedszkolu.
2. W przypadku większej liczby dzieci zamieszkałych na obszarze Gminy Siemiątkowo, niż liczba wolnych miejsc, zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne.
3. Rekrutację do przedszkola prowadzi się zgodnie z harmonogramem :
· od 3 marca do 12marca2020r. - wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia do oddziału przedszkolnego;
· do 17 marca 2020r. - rozpatrywanie złożonych kart przez Komisję Kwalifikacyjną;
· 19 marca2020r. do godziny 14.00 - wywieszenie na tablicy informacyjnej oddziału przedszkolnego imiennej listy dzieci przyjętych do przedszkola
· do 2kwietnia 2020r. - składanie odwołania do dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie.
4. Postępowanie rekrutacyjne może być prowadzone etapami i zakończone przyjęciem dzieci:
I etap postępowania – wg kryteriów określonych w ustawie o systemie oświaty,
II etap postępowania – wg kryteriów określonych przez organ prowadzący,
5. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, przeprowadza się kolejne etapy postępowania rekrutacyjnego.
6. Postępowanie uzupełniające powinno zakończyć się do końca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne.
Do postępowania uzupełniającego przepisy o rekrutacji stosuje się odpowiednio.
7. Jeżeli po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, tj. w dniu 1 września 2020 roku przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na miejsca te mogą być przyjęte dzieci zamieszkałe poza obszarem Gminy Siemiątkowo.
8. W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych poza obszarem danej gminy przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne.
9. W celu zapewnienia dziecku odpowiedniej opieki, dożywiania oraz metod opiekuńczo- wychowawczych, rodzic dziecka może przekazać dyrektorowi uznane przez niego za istotne dane o stanie zdrowia, diecie i rozwoju dziecka.
KRYTERIA NABORU
1. W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci, które potrzebują szczególnego wsparcia wg kryteriów określonych w ustawie o systemie oświaty. Kryteria są brane pod uwagę łącznie i mają jednakową wartość – 20 punktów każde:
1) wielodzietność rodziny dziecka (rodzina wychowująca troje i więcej dzieci);
2) niepełnosprawność dziecka;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców dziecka;
4) niepełnosprawność obojga rodziców dziecka;
5) niepełnosprawność rodzeństwa dziecka;
6) samotne wychowywanie dziecka w rodzinie (wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną chyba, że osoba taka wychowuje wspólnie, co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem);
7) objęcie dziecka pieczą zastępczą.
2. Na pozostałe miejsca, na kolejnych etapach rekrutacji, kandydaci będą przyjmowani zgodnie z kryteriami określonymi przez Wójta Gminy które uwzględniają zapewnienie jak najpełniejszejrealizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych. Kryteria są branepod uwagę łącznie i mają ustaloną wartość punktową, odrębnie dla każdego z nich:
1) dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły, w której znajduje się przedszkole
-12 pkt,
2) dziecko objęte obowiązkiem wychowania przedszkolnego – 5 pkt,
3) dziecko, którego rodzina objęta jest pomocą społeczną i świadczeniami rodzinnymi- 4 pkt,
4) dziecko obojga rodziców pracujących- 3 pkt,
5)jednego rodzica pracującego- 2 pkt,
6)dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do przedszkola- 1 pkt.
SPOSÓB DOKUMENTOWANIA SPEŁNIANIA KRYTERIÓW
1. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
2. Rodzic może skorzystać z formularzy dokumentów, które dostępne są w sekretariacie szkoły.
3. Dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów:
1) oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata;
2) orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1172 z późn. zm.);
3) prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu rodzica;
4) dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 1111);
5) oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem;
6) deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu rodzeństwa dziecka, które objęte jest postępowaniem rekrutacyjnym;
6. Dane osobowe dziecka, zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego w danym oddziale przedszkolnym.
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu
i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę.
Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.
REKOMENDACJE MINISTRA EDUKACJI
NARODOWEJ DLA RODZICÓW
w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.
Drogi rodzicu, zapoznaj się uważnie z poniższymi informacjami!
W dniu 21 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Dyrektor naszej szkoły Pan Karol Rakowski przywitał przybyłych gości oraz złożył piękne życzenia.
Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie Babcie oraz Dziadkowie zostali zaproszeni przez rodziców na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.
Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie słodkiego poczęstunku.
Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmi: "WIATR W ŻAGLE"
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia 2020 roku. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji oraz zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Nasza szkoła już od wielu lat czynnie wspiera WOŚP. W tym roku uczniowie także z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w tę szlachetną akcję.
Od wczesnych godzin porannych nasi dzielni wolontariusze z orkiestrowymi puszkami i charakterystycznymi czerwonymi serduszkami kwestowali w Siemiątkowie Nasz szkolny sztab WOŚP reprezentowały dwie uczennice: Oliwia Sobiecka i Oliwia Ogrodniczak. Mieszkańcy okazali wielkie serce, hojnie napełniając puszki WOŚP.
Finał WOŚP jest wspaniałą okazją do kształtowania wśród uczniów wrażliwości i chęci bezinteresownego czynienia dobra.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli WOŚP! Do zobaczenia za rok!
„Razem na Święta”
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II wzięła udział w akcji MEN „Razem na Święta”.
Celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.
W naszej szkole zorganizowano zbiórkę słodyczy, wykonano paczki i obdarowano nimi rodziny najbardziej potrzebujące w naszej szkole.
19 grudnia 2019r. odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej w czasie którego wystawiono jasełka „Cicha noc, święta noc…”. Na spotkanie zostali zaproszeni rodzice, emerytowani nauczyciele z naszej placówki, których obdarowano świątecznymi stroikami, wykonanymi przez uczniów.
12 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły wystawia jasełka w kościele parafialnym w Gradzanowie dla społeczności lokalnej.
Warto być „Razem na Święta”!!!
6 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych. Do akcji przyłączyło się też Szkolne Koło Caritas.Wszystkie ozdoby prezentowały się przepięknie i szybko zostały sprzedane. Pozyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby oddziału przedszkolnego. Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu kiermaszu, serdecznie dziękujemy.
Dnia 6 grudnia grupę Biedronek odwiedził długo oczekiwany gość - Św. Mikołaj. Od samego rana przedszkolaki nie mogły się doczekać niecodziennych odwiedzin. Kiedy Św. Mikołaj pojawił się w sali, dzieci z ogromną radością go przywitały i zaśpiewały mu piosenkę. Mikołaj przyniósł worek pełen prezentów, którymi obdarował wszystkie dzieci. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się doczekać.
2 grudnia w Szkole Podstawowej w Łaszewie odbyły się wykłady wyjazdowe pt. „Prawo Archimedesa wokół nas”
Wykład z pokazami przygotowany był dla klas VII i VIII.
Mogłoby się wydawać, że o prawach fizycznych odkrytych w starożytności nie warto rozmawiać, bo pewnie straciły już swoją wartość. To stwierdzenie w żadnej mierze nie dotyczy prawa Archimedesa, które nie zestarzało się ani trochę. Wchodząc do basenu z wodą, jeziora, czy rzeki, każdy z nas łatwo stwierdzi, że działa na niego siła wyporu skierowana przeciwnie do siły ciężkości, dzięki której możemy pływać, nie opadając od razu na dno. To dzięki niej możemy pływać na statkach i łódkach po wodzie. Co trzeba wiedzieć konstruując łódkę czy statek? Trzeba wiedzieć, że wartość siły wyporu jest równa ciężarowi cieczy wypartej, przez zanurzony w niej obiekt. Pokażemy to na wykładzie przy użyciu prostych przyrządów. Podczas zajęć zastanawialiśmy się dlaczego podczas słonecznego dnia chłodna bryza wieje od morza, a wieczorem kierunek wiatru się zmienia. To tylko niektóre z zagadnień związanych z prawem Archimedesa, które poruszyliśmy na zajęciach. Osoba prowadząca: Prof. Andrzej Wysmołek.
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole dn. 28.11.2015 r. odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.